zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme vesmírný simulátor Wing Commander

Windows Game Boy Advance MAC PSOne Amiga SNES

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série sci-fi vesmírných leteckých simulátorů Wing Commander to dotáhla tak daleko, že podle ní natočili stejnojmenný film. Výsledný snímek není zrovna důvodem ke chlubení, ale o úspěchu značky Chrise Robertse to určitě něco vypovídá. Ten má sice nyní plné práce s kočírováním vývoje Star Citizen, my se ovšem dnes vrátíme k jeho výtvoru z roku 1990.

Wing Commander byl ve své době doslova revoluční záležitostí, o čemž vypovídá i fakt, že postupně v průběhu let vyšel snad na 11 platformách. Sám Roberts mu přezdíval „druhá světová válka, ale ve vesmíru“ a chráníte v něm Zemi před nálety agresivní kočičí rasy Kilrathů. Dočkal se celé řady pokračování a některá jeho tajemství vám dnes v Retro GamesPlayi odhalí Honza s Pavlem. Sledovat stream a psát do chatu můžete během živého vysílání na našem YouTube.

Tagy: vesmírná hra

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.