zavřít

Frogger 2

Vychází na platformách: Windows, PS

Verdikt: Celkem vydařený remake staré klasiky, pokud Vás už nudí Rayman 2 nebo Croc 2, není co řešit.

Hodnocení redakce ?/10

Jak hodnotíme

metacritic 77/100

- Recenze autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Frogger 2: Swampy's Revenge - recenzeAutor: AnubisPublikováno: 27.září 2000 Nestýská se...


Frogger 2: Swampy's Revenge - recenze

Autor: Anubis
Publikováno: 27.září 2000

Nestýská se vám někdy po té nádherné době, kdy herní trh ještě nebyl plný komerčních slátanin a kdy se skoro každá hra, která se objevila, zapsala nesmazatelně do našich srdcí ?

Gumák
Nevím jak vám, ale pokud mohu mluvit za sebe, tak mě strašně. Vzpomínam si na svůj první počítač. Bylo to legendární ZX Spektrum mnohými lidově přezdívané „Gumák“. Bylo mi právě deset let když jsem od rodičů dostal tuto fantastickou mašinku, která ovlivnila celý můj život a které vděčím za všechno čím se teď živím a zároveň bavím. Pamatuji si, že zrovna v ten den všude drželi smutek kvůli smrti našeho „věrného“ soudruha Andropova a kdy jsem na jeho pohřbu poprvé viděl tehdy pro mne velice legračního člověka se zvláštní skvrnou na hlavě. Kdo by to tušil, že tento muž tolik ovlivní naše dějiny a možná, kdyby tam tehdy nestál tak bych vám dnes tento článek ani nepsal. Co je to internet bychom věděli pouze z reklam západní televize a rádia. Ale dost politiky, nazpět k tématu.

Samozřejmě neexistoval jen „Gumák“. Bylo tady také Atari 800 XE,XL nebo Comodore 64. Ani nevím kdy se skutečně objevila první hra s nápadem skákající žáby přes překážky na druhou stranu řeky, ale myslím si, že to bylo na Atari. Hra dostala název Frogger a za krátkou dobu si vydobyla neuvěřitelné popularity po celém světě a dočkala se spousty přepracovaní na všechny možné operační systémy, počítače a hrací automaty. Je zářným příkladem toho jak i jednoduchý nápad a ztvárnění může znamenat fantastickou zábavu. Z toho by si měly dnešní vývojářské týmy čítající často desítky lidí, kteří produkují hry bez ducha a jakéhokoliv nápadu, vzít ponaučení.

Žabky díl druhý
Hru Frogger 2 vyvinuli vývojáři z týmu Atari-games a prodává se pod distribucí Hasbro Interactive. Jak už je to dnes moderní, dostávají většinou předělávky starších her nový kabát a to stejné platí i v našem případě. O čem tedy Frogger 2 je, v čem se liší od svého předchůdce? Nápad hry je trochu pozměněn, ale základ zůstává stejný. Ovládáte Froggera nebo jeho ženu Lillii, skáčete s nimi přes různé překážky, plavete pod vodou, uhýbáte nepřátelům, sbíráte penízky a různá vylepšení pro váš pohyb. V každé úrovni se snažíte posbírat co nejvíce malých žabiček (vašich dětí), které vám unesl zlý krokodýl Swampy.

V cestě vám stojí spousta překážek, které musíte v každé úrovni překonat. V řece to jsou plovoucí klády a lekníny, po kterých musíte přeskákat na druhou stranu. Na zahradě vás zase nahání sekačky na trávu. V lese musíte dávat pozor na různá nepřátelská zvířátka, která by si ráda pochutnala na roztomilé žabičce. No zkrátka to nebudete mít lehké.

Grafika a ovládání
Grafika je vyvedena kompletně trojrozměrně a využívá rozhraní Direct3D. Celkem pěkně je provedena kamera, která vás chvíli snímá ze shora, chvíli ze zadu nebo mírně z boku. Muzika a zvuky vytváří v celku příjemnou atmosféru spadající přesně do prostředí ve kterém se zrovna pohybujete. Je to taková směs různých hudebním žánrů. Pokud ale chcete vidět zuřivě poskakující žábu za zvuku Blackmetalového sountracku, tak vás asi zklamu. Jsou to spíše lehčí hudební motivy.

Ovládání a pohyb vám za chvilku tak sedne, jako by jste předtím nic jiného nehráli a úrovní na vás čeká poměrně hodně. Záměrně nepíši kolik, protože jsem se sám ještě na konec nedostal.


Přestože je hra tak jednoduchá, užijete si sní strašnou spoustu zábavy a můžu ji doporučit úplně všem, kteří se chtějí bez nějakého dlouhého přemýšlení odreagovat. Mě se to tak daří již několik večerů a zatím mne to stále nepřestalo bavit. Takže vážení: hopsa hejsa do Brandejsa.


Anubis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.