Bikini Karate Babes - recenze
2/10
zdroj: Archiv
Recenze

Bikini Karate Babes - recenze

22. 10. 2002 0:00 | autor: Redakce Games.cz |

Bikini, které jakž takž zakrývají nejintimnější detaily dívčích zákoutí, jsou ústředním tématem této bojové hry ve stylu Mortal Kombatu zaměřené hlavně na deviované pubescenty nebo vojáky základní služby.

Autor: Mickey Mouse
Publikováno: 22.října 2002


Obrázek zdroj: Archiv Ti starší z nás, kteří se okolo počítačových her ochomýtají již nějaký ten rok, budou určitě pamatovat bojovou sérii Mortal Kombat, v níž proti sobě nastupovala dvojice bojovníků jako v kterémkoli asijském filmu. Nyní, po letech sucha z tohoto jednoznačně zaměřeného a v podstatě přežitého žánru, se k nám vrací počin, který se snaží tento způsob počítačové zábavy vrátit. Na neuvěřitelných čtyřech CDčkách přichází titul Bikini Karate Babes (dále už jen BKB), jehož název už sám vypovídá, že mezi hrdiny nebudeme hledat Šóguna ani jemu podobné válečníky.

Bikini jsou dámské opalovačky, jakž takž zakrývající nejintimnější detaily ženských zákoutí. Jejich začlenění do názvu je stěžejním obchodním tahem, který má ke hře přilákat hlavně tu mladší část publika, která tematikou dívek intenzívně žije a nevynechá jedinou příležitost pohlédnout na obrázek jakékoli kvality, pokud aspoň částečně odhalí něco z toho, kam jejich oko ještě nikdy nepohlédlo. Druhým typem publika pak mohou být vojáci základní služby a deviovaní občané, kteří za vybledlou fotku dívky Blesku neváhají nabídnout cokoli, lepí si je po zdech, případně zevnitř na skříňku. Nepatříte-li ani do jedné z těchto zájmových skupin, pak budete na hru asi shlížet se stejným odstupem jako já.

 Duel
Základním (a zároveň jediným) principem celé hry jsou souboje dvou dívek (zahrneme-li tímto termínem i prsatou barokní řeznici Voluptas). Kdo zná Mortal Kombat, ví o této hře vše podstatné. Vy ostatní vězte, že každá z bojovnic má vždy na začátku souboje plnou stupnici zdraví, z níž každým zásahem kousek ubyde. Poté, co stupnice jedné z aktérek klesne na nulu, je poražena a souboj tím končí, případně začíná další kolo.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

K dispozici - jak jsem nadhodil - budou výlučně představitelky něžného pohlaví, a to v celkovém počtu osmi kousků. Čili nic moc co do četnosti, nicméně výběr celkem pestrý, přesně podle menu každého správného erotického webu - dovádívá školačka, nesmělá náctiletá, asiatka, černoška, blondýna, brunetka a najdete zde i silově založenou podsaditou paňmámu s kyprými ňadry po celém těle, po jejímž medvědím záhlavci zatouží každý masochista.

Obrázek zdroj: Archiv  Ortodoxní 2D
Grafické zpracování je přesně podle mustru vybledlých, novinovým papírem rozpitých fotek z nejpodřadnějších periodik. Rozlišení 640 x 480 a naprostý nedostatek barev dávají mizerné kvalitě korunu, nad čímž budete kroutit hlavou při pomyšlení, cože vlastně ta čtyři média může zabírat. Koho neodradí už intro hry, dočká se šlupky po skočení do samotné bitvy. Boční pohled na ryze 2D prostředí, jehož pozadí tvoří mizerná textura, nad níž simuluje třetí rozměr druhá textura tím, že se oproti té vzdálenější pohybuje - čili technologie dob, které snad ani nepamatujete. No a pak přicházejí na řadu bojovnice.

 Virtuální realita
Doba omylů, kdy kraloval mýtus o tom, že hra bude reálnější, když se místo kreseb budou používat skutečné fotografie, je naštěstí dávno pryč, a s ní i ošklivé hybridy, které pod jejím vlivem vznikly. Je pryč, ale ne nenávratně, jak BKB na každém kroku ukazuje. Ona osmička děvčat, která se tomuto projektu propůjčila (chraň bůh jejich rodiče) je rozpohybována tak, že jsou dívky nasnímány (mizerně) v rozmanitých pózách, které se potom překreslují podle toho, co se na obrazovce děje. Nevím, jestli má cenu se rozepisovat o tom, jak je to celé ošklivé. Mrkněte prakticky na kterýkoli akční obrázek nebo video a uvidíte sami.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Pro ty mladé je to aspoň šikovná instruktážní ukázka, čím hry musely projít, než se dostaly do podoby, kterou znají dnes. Tomuto hroznému zpracování se kdysi říkalo „virtuální realita“ a lidstvo na tuto její formu už naštěstí víceméně zapomnělo. V každém případě mají autoři hry na animace zcela jiný názor než já a nazývají je „absolutně plynulými“, čehož narozdíl od ostatních titulů dosáhli jejich ztvárněním v 60 FPS, zatímco konkurence používá směšných 30. Dokonce tvrdí, že nahráváním animací strávil jejich „tým“ celých 28 hodin, čemuž bych věřil v případě, že tato doba zahrnuje i programování a pálení CDček.

 Nereagující ovládání
Obrázek zdroj: Archiv K tomu, abyste soupeře utloukli, máte k dispozici celkem osm kláves, z toho čtyři na pohyb a čtyři pro boj. Pohyb ve 2D je asi jasný - doleva, doprava, výskok a skrčení, pro boj používáte kop, úder, speciální chvat a obranný blok. Výhodou je, že obývají-li jednu domácnost devianti dva, mohou se spolu ukájet na jednom počítači navzájem. Jelikož ovládání vypadá celkem jednoduše a teoreticky by se dala hra zvládnout během chvilky, zjistíte, že se bohužel vaše postava nechová vždy tak, jak byste čekali. Je to dáno zmateným kódem, který ani po aplikaci patche, jenž má krom jiného právě ovládání vylepšit, není možno pokládat za optimalizovaný. Často právě v okamžiku, kdy potřebujete udělat nějaký pohyb, se nestane zhola nic a velice brzy se necháte strhnout zcela zběsilým mačkáním kde čeho, což kupodivu vcelku dobře funguje a kde komu tak v pohodě nabřinkáte.

 Různé formy boje
Každá z dívek používá zcela jiný typ boje, z nichž vyzvedněme třeba dovádivou blondýnu, která při pohybu neustále poskakuje jak praštěná a její bojové výpady jsou typu „pár facek culíky“, „kousnutí do kolen“ nebo kopání do soupeřek tak, že se k nim otočíte zády, přičemž poskakujete a vykopáváte patami. Speciální pohyb u této etalonové blondýny je pak pošimrání soupeřky, čemuž se obě sokyně nezadržitelně smějí.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Každá bojovnice krom základních úderů umí používat i speciální techniky, které vyvoláte sekvencí kláves. Konkrétně k oblíbené technice již zmiňované blondýny patří předklon a následný kabaretní pšouk, při němž od její zadnice vyletí směrem k soupeřce pestrovarevné konfety. Různé bojovnice používají různé prostředky a každý se vyvolává specifickou klávesovou sekvencí. Z dalších jmenujme aspoň jiskřící podprsenku, naplácání na zadek, přidušení soupeřky v útrobách dvojciferných ňader, ohnivé bradavky, šťouchnutí zadkem a tak nějak podobně.

 Herní možnosti a bonusy
Obrázek zdroj: Archiv V celkově chabém duchu ostatních herních prvků zůstávají i možnosti herní variability. Lze vytvořit duel libovolné dvojice polonahých bojovnic, a to buď jako hru proti počítači anebo živému protihráči a dokonce je zde i možnost se jen oddávat sledování hašteřivých dívek ovládaných počítačem. Navíc zde najdete možnost týmové bitvy, pod čímž si ale nemalujte žádnou masovou bitku. Jde jen o to, že se vytvoří dva týmy, ale bitvy probíhají stále jen ve dvojicích s tím, že kdo prohraje, je z týmu vyřazen a vítezí ten, komu ještě někdo v týmu zůstal. Marathon je pak boj proti postupně nastupujícím soupeřkám, kde se vám na začátku bojů doplní ztracené zdraví jen částečně a tak postupně nastupujete slabší a slabší a jde o to, kolik soubojů v řadě vydržíte.

V režimu Challenge pak vyzýváte jednotlivé aktérky k soubojům a za to, že je porazíte, vždy odkryjete některou její tajemnou stránku. Tou mohou být sekvence pro speciální pohyby, hudba, zvuky, obrázek nebo třeba interview. Tyto multimediality si pak můžete přehrávat a prozradím, že nestojí za psí štěk. Pod položkou Music se začne na pozadí přehrávat některá ze skladeb, které hra používá na podbarvení. V sekci zvuků pak třeba objevíte jedinou položku, která přehrátím vyloudí z reproduktorů „Aách!“.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další obrázky z této hry najdete v sekci screenshotů

Interview není nic jiného než audiostopa, kde dívka cosi nezajímavého mele do mikrofonu. Obrázkem se zase rozumí šíleně nekvalitní tečkovaná fotka dané dívky, kterou si můžete zvětšit a jezdit s ní po obrazovce, což bude asi směrováno především na úchyláky. Celkově tedy bonusové sekce skýtají naprosté nic. Poslední herní variantou je trénink, kde se v horní části obrazovky zobrazují i stisknuté klávesy a lze si tak kontrolovat, co jste vlastně namačkali.

 Závěr
O této hře nemá cenu se už dále rozepisovat. BKB přináší prostoduchou kratochvíli v podobě primitivních mlátiček, jejímž magnetem mají být spoře oděné dívky a jejich kreace na obrazovce. Celý projekt zavání vysokým stupněm amatérismu a nevkusu, výsledkem čehož je přiměřeně slabý produkt.
Zvětšit zdroj: Archiv
Nedokážu si dnes představit někoho normálního, kdo by v záplavě zajímavých titulů sáhl zrovna po tomhle a těm mladším koupi snad zakážou rodiče. Slovo zábava bych s tímto počinem nespojoval, protože i pubescenty to, co ve hře uvidí, velmi záhy omrzí. Celá hra je velice stereotypní a i když se tváří že nabízí vícero bojových modů, vždycky půjde o to samé.

Stáhněte si: Trailer (5 MB nebo 13 MB), Videa (4x 7 MB), Patch (160 kb)
Související články: Novinky

 
Mickey Mouse
připravil: jd
 
 

Verdikt:

Trpíte-li úchylkou a ukájíte se třeba při zpomaleném přehrávání záznamů počasíčka, můžete v Bikini Karate Babes najít multimediální titul, v němž najdete další formy rozkoše. Pro lidi takto nepostižené představuje hra podívanou, jejíž úroveň je na hranici toho, co vše je ještě dnes možné nabízet a vydávat jako komerční titul.

Nejnovější články