zavřít

Zhroucení hrdiny Brothers in Arms Hell Highway

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přiblížíme vám netradiční úvod hry, první misi i střípky k síťové hře. + ODKLAD NA JARO-LÉTO

Další z odkladů stihl válečnou akci Brothers in Arms: Hell's Highway, kterou UbiSoft nově odsunul na začátek svého příštího fiskálu (začíná v dubnu). Díky skvělé prodejnosti Assassin's Creed (již nyní přes 2,5 milionu kusů) vydavatele zkrátka nic netlačí a alespoň nebude muset PS3 verzi vypustit s měsíčním zpožděním, jak tomu mělo být původně. Vývojaři mezitím uvolnili sadu nových obrázků a dali hru vyzkoušet několika zahraničním serverům, z jejichž dojmů jsme pro vás vytáhli jen ty nové informace.

BiA3 nezačne přímo seskokem nad Eindhovenem, nýbrž v jeho polní nemocnici, navíc těžce poškozené soustavným bombardováním. V tu chvíli se nacházíte ve zhruba dvou třetinách příběhové linky a hl. hrdiny hry, seržant Matt Baker, má všeho bojování plné zuby. Z toho, co na bojištích zažil, se navíc začíná psychicky hroutit.


Pak se všechno ponoří do Bakerových vzpomínek a rázem se ocitáte o několik dní dříve na palubě výsadkového letounu Airspeed (modelu přezdívaného Horsa). Následuje letmý briefing od velitele, seskok na zem, něco střelby a nakonec setkání s holandským odbojem, který vám ve zbytku první kapitoly pomůže vymýtit zbývající Němce a zajistit území. Více nejenom o této části hry se dočtete v našech dojmech z UbiDays.

Dozvěděli jsme se také první střípky o multiplayeru: na všech platformách si zahrajete až ve dvaceti hráčích naráz, nicméně každá verze nabídne něco extra. Namísto udílení příkazů jednotlivým týmům v síťové hře jednoduše svým spoluhráčům naznačíte, kam mají jít nebo po kom střílet. Ať už k tomu použijete hlasové komunikace jako v Tom Clancy's EndWar nebo klávesových zkratek, příkaz se nějak vizuálně promítne do krajiny (např. v terénu uvidíte šipky a jiné ukazatele).

Randy Pitchford z Gearboxu se před časem smál autorům Call of Duty, že prchají od téma 2. světové války: prý ještě zdaleka není vyčerpané. Jestli měl pravdu a Brothers in Arms: Hell's Highway bude průlomovou akcí, se snad definitivně dozvíme na jaře. Pokud byste se však chtěli již teď dozvědět více, přečtěte si o zničitelném prostředí, třech týmech spolubojovníků, E3 předváděčce, náhodách na bojišti nebo sáhněte po jednom z dalších článků.
zdroj: Eurogamer, Pro-G, CVG a další

levis

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.