Začněte brousit sekery, vikinský sandbox Valnir Rok vstoupil do early accessu
zdroj: tisková zpráva

Začněte brousit sekery, vikinský sandbox Valnir Rok vstoupil do early accessu

28. 9. 2017 11:50 | Preview | autor: Adam Homola |

Sandboxová hra Valnir Rok vstoupila do neustále se rozšiřujících vod předběžného přístupu na Steamu. Jako taková nyní obsahuje solidní základ ve formě prozkoumávání, craftingu, soubojů, klanového systému, stavění budov a úkolů. Jak už to ale u předběžných přístupů bývá, je toho naplánováno mnohem víc a další obsah bude během měsíců přibývat.

Plné verze Valnir Rok bychom se měli dočkat někdy v průběhu příštího roku. Rozpracovanou verzi hry si můžete momentálně koupit za 18 eur, standardní cena je pak 20 eur. Konečná cena to ale není a zatím není ani známá. Jisté ovšem je, že bude vyšší. Tvůrci plánují cenu hry zvedat průběžně s tím, jak do ní budou v rámci předběžného přístupu přidávat nový obsah.

Vikinské RPG se survival prvky, nebo možná spíše survival s RPG prvky, vám chce nabídnout iluzi severského hrdiny bojujícího o přežití na drsném ostrově Valnir. Na jeho pláži se probudíte s holýma rukama a jak se budete virtuálním životem protloukat je už na vás. Můžete se stát obráncem slabších, lovcem monster, nebo bláznem, který seká všechno a všechny hlava nehlava.

zdroj: tisková zpráva

K tomu si připočtěte ještě crafting, stavění a následné vylepšování budov, možnost formovat klany a bojovat s jinými klany, soubojový systém a víceméně další klasické propriety, které byste mohli od hry podobného typu očekávat.

Chybět tu nebudou ani bohové, do jejichž přízně se můžete svými činy vetřít a pak z toho jen těžit. Nebo se je pokusit zradit a čelit tak jejich hněvu. To a další věci už naznačí či rovnou ukáže přiložený trailer, ze kterého sice Valnir Rok působí hrozně béčkově a logicky i nedodělaně, ale podle prvních ohlasů na Steamu jde o docela dobrou hru.

Nejnovější články