zavřít

Wolfenstein odhalen

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První oficiální detaily aneb B.J. Blazkowicz se vrací! JEN NA TISCALI

Trvalo to tři roky od chvíle, co Activision oznámili, že vývojář z Raven Software chystají nového Wolfensteina pro Xbox360. Od té doby nebylo o hře ani vidu, ani slechu, a teprve nedávno spekulace znovu ožily, když moderátoři GTTV ve svém nadcházejícím E3 speciálu slibovali odhalení "něčeho velkého od id Sofware a Raven". Nebojte, čekat do příštího týdne nemusíte, protože jako vždy se k předplatitelům dostalo nové číslo časopisu Game Informer a první info o novém Wolfensteinovi je na světě.

První důležitou informací je, že hra poběží na id Tech 5 enginu a tím pádem bude vedle konzolí podporovat i platformu PC. Zasazena bude samozřejmě opět do druhé světové války, kdy nacisté experimentují s okultními sílami. A vrátí se pochopitelně i hrdina B.J. Blazkowicz, tentokrát sám obdařený nějakými nadpřirozenými silami. Herní svět zastoupí nějaké město, v němž na vás budou čekat různé úkoly a mise, přičemž čím více jich splníte, tím větší část metropole vám bude přístupná.

To zní skoro jako otevřený herní svět a la GTA, vedle toho vývojáři dále slibují náhodně generované události, které se vám tu a tam připletou do cesty. Těšit se můžete dále nejen na počítačem ovládaný místní odboj, který vám čas od času pomůže v boji proti nepříteli (prý ve stylu rezistence z Metal Gear Solid 4), ale také na jakousi paralelní realitu nazývanou The Shroud aneb alternativní svět, z něhož budou nacisté čerpat svojí sílu.

Wolfenstein pro PC, Xbox360 a PS3 zatím nemá stanovené datum vydání.

Update - artwork z Wolfensteina na obálce Game Informeru:

zdroj: Game Informer

levis

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.