Vojenská simulace Full Spectrum Warrior
zdroj: tisková zpráva

Vojenská simulace Full Spectrum Warrior

1. 5. 2004 19:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Vojenská taktická akce Full Spectrum Warrior bude vlastně méně náročnou verzí tréninkové simulace, kterou již používá americká armáda.

Podle Willa Stahla se THQ snaží, aby se hra mohla prosadit na celosvětovém trhu, ale zároveň si zachovala své typické hardcore prvky. Žánrově se dá považovat za mix taktické FPS a strategie, sami tvůrci ale o Full Spectrum Warrior mluví prostě jen jako o akční hře. Kromě sebe budete ovládat ještě tým kolegů, z nichž každý má prý mít vyprofilovanou vlastní osobnost. O nějakou tu nadávku nebo sprosté slovo mezi nimi také pochopitelně nebude nouze.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Pozoruhodné je to, že se celá hra má odehrávat pouze v prostředí jednoho fiktivního města na Středním východě. Vývojáři ale tvrdí, že se jeho jednotlivé části budou velice lišit. Nejdříve vás čekají boje na rozbořené periferii, postupně se prostřílíte až na mezinárodní letiště a nebudou chybět ani občasné akce v honosnějších interiérech. Fiktivní prostředí si prý tvůrci vybrali proto, aby se v souvislosti s dnešní politickou situací nikoho nedotkli. Práce na projektu každopádně začaly už před čtyřmi roky, kdy byla světová situace úplně jiná. Zajímavé je i to, že ačkoliv v komerční podobě FSW nebudete moci volně vstupovat do budov, ve speciální verzi pro armádu to údajně možné je. Hra se ale celkově zaměří hlavně na boje venku.

Full Spectrum Warrior má obsahovat i multiplayer, potvrzen je například kooperativní mód, ve kterém si budete moci s kamarádem projít celou singleplayerovou kampaň. Na hře pracují Pandemic Studios (Battlezone II, Dark Reign, Star Wars: Battlefront) a dokončena by měla být letos v létě (PC, Xbox). Nově je k dispozici sada čerstvých screenshotů a také kolekce pěti krátkých videoukázek (8 MB, DivX), v nichž se naučíte, jak správně přebíhat ulici zmítanou palbou, jak využívat kouřový granát a krycí palbu pro obranu nebo jak se má tým vojáků pohybovat podél zdí budov.
zdroj: IGN, 3DGamers, PR

kate

Nejnovější články