zavřít

Věznitel vězněm v Batman Arkham Asylum

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Netopýří hrdina si od polapení svého odvěkého rivala jistě sliboval něco jiného.

Nedávno odhalená third-person akce Batman: Arkham Asylum se pochlubí otevřeným herním světem s proslulou arkhamskou věznicí ve svém středu. Fanoušky komiksu jistě nepřekvapí, že trestanecká instituce leží na ostrově hluboko v moři, pro vývojáře z Rocksteady to však znamená minimálně tolik, že nemusí vysvětlovat hranice herního světa a jednoduše tak mohou na kraj ostrova nalepit nedohledné a nekonečné moře.

Na samotném začátku hry bude jízda v Batmobilu: netopýří hrdina právě znovu polapil svého největšího protivníka Jokera a veze jej do arkhamské věznice. Joker má jako obvykle plnou hubu řečí a kromě toho Batmanovi nehraje, jak snadno se jeho protihráč vzdal. Rozuzlení přichází ve chvíli, kdy má být Joker již v ústavu vsazen do pout; z celé věci se vyklube předem připravené přepadení a trik, jak dostat Batmana do obležení padouchů. Kdesi sklapnou mříže a z věznitele se najednou stává vězněný.

Samozřejmě, nebyl by to Batman, aby se z pasti honem nedostal. Jenže i znovu nabytá svoboda hrdinu stále zavazuje k tomu, pochytat všechny uprchlé maniaky a psychopaty, kteří se naštěstí stále nachází na ostrově. Prvně tedy budete muset ze složitého komplexu najít cestu a dostat se na čerstvý vzduch, v pozdější fázi hry se budete moci kdykoliv uchýlit do Batcave aneb hrdinovy jeskyně a zároveň místa, kde se vybavíte veškerými nástroji a hračkami (o nich více v minulém článku).


nedávná první sada obrázků

Za zmínku stojí také to, že licence Eidosu se vztahuje na zhruba sedmdesát postav, a že tedy dosud jmenovaná individua nebudou vedle Killer Croca nebo nožem vyzbrojeného masového vraha Victora Zsasze zdaleka jedinými, na něž ve hře narazíte. A pro doplnění pak vězte, že ve hře se objeví i systém upgradů, postupně zlepšující vlastnosti vašich zbraní či čas od času vám zpřístupňující nástroje zcela nové.

Batman: Arkham Asylum vyjde koncem příštího roku pro PC, Xbox360 a PS3 - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Batman Arkham Asylum ve vysoké kvalitě  [13.9.2008 11:11 - jd]
Odhalení Batman Arkham Asylum  [13.8.2008 13:13 - mart]
zdroj: PR

levis

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.