Větší, otevřenější a mnohem osobnější Q.U.B.E. 2 vyjde už brzy
zdroj: tisková zpráva

Větší, otevřenější a mnohem osobnější Q.U.B.E. 2 vyjde už brzy

18. 1. 2018 9:10 | Preview | autor: Adam Homola |

Pokračování povedené logické sci-fi adventury Q.U.B.E. z roku 2011 je už skoro tady. Vývojáři ze studia Toxic Games oznámili, že chystaná Q.U.B.E. 2 vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už v prvních měsících tohoto roku. Ve hře se ujmete role britské archeoložky Amelie Cross, která se najednou probudí na nádherné, ale zrádné mimozemské planetě. A s pomocí velitelky Emmy Sutcliffe se z ní musí dostat.

Nepočítejte ale s tím, že by Amelie a Emma běhaly v bludišti společně, třeba jako svého času Atlas a P-body. Podobně jako třeba ve Firewatch budete mít Emmu primárně na vysílačce a bude sloužit jako váš rádce. To ostatně předvádí i přiložené video, kde vám Emma vysvětluje základy, zatímco vy se se speciálními rukavicemi teprve seznamujete.

Q.U.B.E. 2 nebude od původní hry nijak výrazně vybočovat, a tak se pořád můžete těšit na logickou puzzle hru plnou enviromentálních hádanek, kde se vám pod rukama mění nejen situace, ale i celé okolní prostředí.

zdroj: Archiv

Puzzly by měly být tentokrát mnohem komplexnější a otevřenější, s větší volností a možná i s více možnostmi řešení. Do toho chtějí vývojáři přidat především „hodně osobní“ příběh Amelie se spoustou voleb.

Hra má mít přes osm desítek puzzlů rozprostřených do jedenácti kapitol. Přesné datum vydání bychom se měli dozvědět snad brzy a zatím to vypadá, že můžeme začít vyhlížet něco, co trochu evokuje Portal 2. Ambiciózní posun, který vývojáři plánují pro Q.U.B.E, totiž lehce připomíná právě ohromný skok mezi prvním a druhým Portalem.

Nejnovější články