zavřít

Větší, otevřenější a mnohem osobnější Q.U.B.E. 2 vyjde už brzy

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Pokračování povedené logické sci-fi adventury Q.U.B.E. z roku 2011 je už skoro tady. Vývojáři ze studia Toxic Games oznámili, že chystaná Q.U.B.E. 2 vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už v prvních měsících tohoto roku. Ve hře se ujmete role britské archeoložky Amelie Cross, která se najednou probudí na nádherné, ale zrádné mimozemské planetě. A s pomocí velitelky Emmy Sutcliffe se z ní musí dostat.

Nepočítejte ale s tím, že by Amelie a Emma běhaly v bludišti společně, třeba jako svého času Atlas a P-body. Podobně jako třeba ve Firewatch budete mít Emmu primárně na vysílačce a bude sloužit jako váš rádce. To ostatně předvádí i přiložené video, kde vám Emma vysvětluje základy, zatímco vy se se speciálními rukavicemi teprve seznamujete.

Q.U.B.E. 2 nebude od původní hry nijak výrazně vybočovat, a tak se pořád můžete těšit na logickou puzzle hru plnou enviromentálních hádanek, kde se vám pod rukama mění nejen situace, ale i celé okolní prostředí.

Puzzly by měly být tentokrát mnohem komplexnější a otevřenější, s větší volností a možná i s více možnostmi řešení. Do toho chtějí vývojáři přidat především „hodně osobní“ příběh Amelie se spoustou voleb.

Hra má mít přes osm desítek puzzlů rozprostřených do jedenácti kapitol. Přesné datum vydání bychom se měli dozvědět snad brzy a zatím to vypadá, že můžeme začít vyhlížet něco, co trochu evokuje Portal 2. Ambiciózní posun, který vývojáři plánují pro Q.U.B.E, totiž lehce připomíná právě ohromný skok mezi prvním a druhým Portalem.

Tagy: puzzle first person logická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.