zavřít

Versus mód v Left 4 Dead

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dva týmy po čtyřech: lidé proti nakaženým mutantům vrhajícím mimojiné zvratky. + VIDEA ZE SPLIT-SCREENU

Kooperativní akce od Valve, kde si od ní hodně slibují, nabídne také versus mód pro osm živých hráčů, kteří se zde rozdělí na dva týmy po čtyřech. Jeden tým budou tvořit střelnými zbraněmi vyzbrojení lidé a ten druhý nakažení. Pro potřeby zde představeného versus režimu to znamená výběr ze čtyř odlišných typů mutací. Až na Tanka, destruktivní monstrum, však mají všichni zbývající velmi malou výdrž a jejich největší zbraní je tak dobré ukrytí a moment překvapení.

O kom je přesně řeč? Je tu "Smoker" s předlouhým jazykem, díky kterému si může přitáhnout svou oběť. "Boomer", jehož střílené zvratky přilákají k takto zasažené postavě spoustu nakažených NPC. A konečně "Hunter", opět s rychlým výpadem na delší vzdálenost a smrtícími drápy. Mezi nakaženými se sice nachází ještě "Witch", jež může téměř okamžitě zbavit jakoukoliv vybranou postavu života, ale tuto hráči prý nebudou moci ovládat.


Sluší se zmínit, že Versus režim půjde hrát na jedné obrazovce ve split-screenu (s možným rozdělením obrazu horizontálně, jakož i vertikálně) nebo online. Pro komunikaci a lepší týmovou spolupráci na X360 využijete headset, u PC verze se mluví o vestavěném hlasovém chatu, díky čemuž bude možné koordinovat akce, odehrávající se pro tyhle potřeby na čtyřech mapách. Každá je dále rozdělena do dílčích sekcí, na jejichž počátku se vždy nalézá bezpečné místo pro zúčastněnou skupinu lidí, co si zde může udělat zásoby munice, zbraní či medikamentů.

Výsledné skóre lidského týmu se přitom odvíjí od několika parametrů, jako je vzdálenost, kterou zvládnou urazit, nebo množství hodnoty zdraví, která eventuálně přeživším zbyla. Počítání ze všech sekcí se v závěru hraní sčítá a porovnává. Porovnává s vystoupením vašich soků, s nimiž se totiž střídáte na postu lidí, kteří musí tuhle pouť z oči v očí nakaženým hordám přežít.


Left 4 Dead versus gameplay 1

Jak je i z posledních videí dobře patrné, Left 4 Dead je nesmírně svižná záležitost, až by se dalo říci šíleně rychlá. Vedle různorodé palety tradičních střelných zbraní ve prospěch lidského týmu mluví i eventualita výpadu tváří v tvář. Možnost uzdravení padlého kolegy ve zbrani, o jehož aktuálním postavení na place víte i díky featurce jakéhosi speciálního vizuálního zviditelnění, jež se hlásí o slovo např. tehdy, kdy se schovává za nějakou překážkou.


Left 4 Dead versus gameplay 2

Také to vypadá, že případné zranění lidské postavy poněkud snižuje její rychlost pohybu. A je-li řeč zrovna o něm, s plynulostí celé herní scény i v případě většího počtu figur a efektů údajně nebyl žádný problém, což je jistě potěšující, ale nijak nepřekvapující vzhledem k postarší grafice. Valve přitom do propagace hry nasypalo opravdu spoustu peněz, takže asi nepřekvapí, že Gabe Newell odhaduje, že by mohlo jít o jednu z nejžádanějších her podzimu. Co myslíte?


Left 4 Dead versus gameplay 3

Left 4 Dead vyjde pro PC a Xbox 360 dne 21. listopadu, čemuž bude začátkem onoho měsíce předcházet demo pro obě platformy - více již v E3 dojmech a dřívějším zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Razie na zombíky v Left 4 Dead  [23.8.2008 15:15 - jd]
Left 4 Dead coby přímý protiklad Team Fortress 2  [3.7.2008 12:12 - levis]
Videa: Incredible Hulk, Banjo Kazooie 3, Left 4 Dead  [15.5.2008 22:22 - levis]
zdroj: IGN, VE

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.