zavřít

Ve středověkém sedle Mount and Blade

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Turecký mix středověké strategie a RPG z pohledu vlastních očí i třetí osoby.

Hry od tureckých vývojářů nejsou pro nás Evropany ničím dvakrát běžným a již proto se vyplatí zbystřit nad zmínkou o sólo akčním RPG Mount & Blade, které hodlá nabídnout věrohodné středověké bojování. Svůj díl na tom má nést i otevřený herní svět, kde se budete moci volně projíždět (ať už z pohledu první či třetí osoby), lovit bandity, založit si obchodní živnost nebo se stát vojevůdcem a stanout v čele armád.

Součástí hry bude i bojový systém, odměňující úspěšnou sebeobranu proti nepříteli včetně ryze šermířských záležitostí, jako je správné držení těla či pořádné načasování jednotlivých úkroků. Třeba pokud po vás protivník sekne ze strany, budete mu muset správně nastavit meč a úder odrazit. Jiný druh soubojů zase nabídne jízda na koni, kde pochopitelně pomůže si opatřit štít, byť jiní zase upřednostní obouruční meč.


Do třetice si pak boje vychutnáte i z role vojevůdce, vydávajícího rozkazy řadovým pěšákům. Vedle klasického "držte se zpátky" a "postupujte kupředu" dojde i na složitější mechanismy a vše slibuje být o fous zajímavější ještě v pozdější části hry, kde pod vaši kontrolu připadnou někteří silní hrdinové. A s tím zároveň i jejich komplikované osobnosti, s nimiž bude třeba se vyrovnat a sžít.

Mount & Blade v Evropě vychází právě dnes, tj. 19. září pro PC, u nás se podle informací TISCALI objeví 17. října v lokalizované verzi od CD Projektu.
zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.