V čem bude jiný Patrician IV
zdroj: Archiv

V čem bude jiný Patrician IV

13. 8. 2010 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Oproti předchůdci přinese jednodušší interface i komplikovanější ekonomiku.

Již tento měsíc vyjde historická obchodní strategie Patrician IV, jejíž tvůrci se nedávno ochotně rozpovídali o změnách a novinkách oproti třetímu dílu. Ten prý měl již dostatečně komplexní a propracovaný systém simulace, který autoři při tvorbě čtyřky nechtěli dále komplikovat, proto čekejte průlom spíš v druhém směru: nový Patrician se bude hemžit tutorialy, jednodušším interface či různými berličkami pro začátečníky, byť nic z toho by zároveň nemělo odradit hardcore fanoušky série.
Však jsou také cílovou hráčskou skupinou fanoušci obchodních simulací, jakkoliv autoři nepopírají, že si od změny interfacu slibují i zaujetí příznivců Settlers nebo pařanů Anno. Ekonomický model hry je prý navenek stejně jednoduchý, ale vývojáři mu za sedm let od posledního dílu lépe porozuměli a díky tomu mohou hráče lépe nechat, aby do něj zasahoval. Stejně tak budou silnější i vaši obchodní konkurenti.


Změny se týkají i dosaženého ranku, který nevychází už jen z bohatství, nýbrž také počtu vlastněných lodí, zaměstnaných dělníků a toho, kolik měst je na vás závislých. Abyste si zřídili kancelář v cizím městě, musíte nejprve získat svolení místní guildy, a v tom vám nejvíc pomůže dobrá reputace. Konečně jsou tu i změny po grafické stránce: hra sice nepoužívá pravidelný cyklus dne a noci, slibuje ale dynamické počasí včetně sněhových bouří, dále propracovanější 3D modely a také přirozenější rozrůstání měst, které by mělo působit více organicky.

Patrician IV vyjde 26. srpna pro PC, slíbeno je také singleplayerové demo - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Úvod do světa Patrician IV  [6.8.2010 17:17]
Oznámení Patrician IV  [26.3.2010 10:10]

zdroj: GD

levis

Nejnovější články