zavřít

Útěk kurýra z Mirrors Edge

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Revoluční pohybová akce od autorů Battlefieldu vás vezme nejen na vrcholky mrakodrapů, ale i do kanalizace. + OBRÁZKY, ANIMOVANÉ VIDEO

Pojďme udělat hru bez vozidel a střílení, navrhl před pár lety producent série Battlefield a se svým týmem se pustili do něčeho zcela jiného, než na co jsme zvyklí. Svoji práci na revoluční akci Mirror's Edge naposledy čerstvě představili s hrstkou nových vlastností. Jen při připomenutí: titul bude zasazen do policejního státu v blízké budoucnosti, kdy jediný způsob fungování odboje a jeho komunikace funguje pomocí superrychlých kurýrů, kteří zprávy doručují osobně. Mezi ně patří i hlavní hrdinka Faith.

Vaším úkolem v každém levelu bude se tedy co nejrychleji a nejstylověji dostat na místo určení. Pro zachování pocitu rychlosti i pohybu přichystali autoři různé kamerové triky a nezvykle autentické otáčení hlavou, díky němuž uvidíte nejen trup vlastního těla při skoku, ale také při vykopávání dveří, klouzání apod. V podstatě budete rozhodovat jen o tom, zda se pohybovat dopředu, nahoru nebo směrem dolu.


Pomocí v tomto ohledu bude i Runner Vision, při jejímž zapnutí uvidíte svět očima kurýrky, tedy včetně nalajnovaných a vyznačených tras, kudy by postava běžela v případě, že ji nařídíte změnu směru. A mimo to půjde o jediný viditelný interface, na který ve hře narazíte. Pravda, mimo středového kurzoru, který poslouží jednak coby fixní bod, na nějž budete moci zaostřit zrak (ve hře je podstatně víc pohybu než ve FPS a může prý velice snadno vyvolat nevolnost) a zároveň ukazatel tzv. Reaction Time, při jehož naplnění budete moci provést zásadní skoky přes budovy nebo uhnout nepřátelským kulkám.

Pokud máte na jazyku otázku, jestli se celá hra bude odehrávat na střechách mrakodrapů, pak nebojte: vývojáři čerstvě vytasili s úrovní, v níž se Faith snaží uniknout policajtům, snažících se o její zajmutí, a na své trase se pustí skrz kanalizaci - samozřejmě včetně neodmyslitelného balancování na úzkých trubkách a lezení úzkými chodbami.


Mirror's Edge animovaný trailer s českými titulky

Během levelu přitom dojde i na střet s vojáky, proti nimž se Faith bude bránit jedině matrixovskou sérií kopanců a ručních chvatů. A kdyby šlo opravdu do tuhého, pak tu samozřejmě vždycky bude možnost sebrat pušku (nejsnáze asi tím, že ji nepříteli vyrvete z rukou), ale tím se hrdinka připraví o svoje výjimečné běžecké a další dovednosti. Se zbraní v ruce si neužijete ani rychlého běhu, ani skákání, proto nejspíš půjde skutečně jen o poslední východisko. Ostatně, sami autoři do hry plánují vbudovat achievement pro dohrání titulu bez jediného výstřelu.

Mirror's Edge vyjde koncem roku pro PC, Xbox360 a PS3 - více v posledních článcích:

První video z Mirrors Edge  [6.5.2008 19:19 - jd]
Akrobacie z Mirrors Edge  [10.3.2008 01:01 - levis]
Síla setrvačnosti v Mirrors Edge  [29.2.2008 18:18 - jd]
První obrázky z revoluční FPS Mirrors Edge od DICE  [11.1.2008 07:07 - levis]
Čím přesně bude Mirrors Edge tak revoluční?  [1.8.2007 23:23 - jd]
zdroj: 1UP, Gamersyde & PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.