zavřít

Úryvky z vulgárního dabingu Stalker Clear Sky

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

"Oóooh, plácni mě po prdeli a říkej mi Lízinko", uslyšíte českým hlasem uprostřed Zóny. + JMÉNA DABÉRŮ

V české verzi Stalker Clear Sky půjde přepnout na anglický dabing, hráči si tedy budou moci svobodně vybrat z kombinace CZ dabing + CZ titulky nebo ENG dabing + CZ titulky. Přesto nepředpokládám, že by tak většina hráčů učinila. Způsob namluvení hlášek v češtině si totiž všichni chválí a to nejen proto, že není nouze o sprostá slova. Hlášky jako "Stejný sračky, akorát jiný datum" či "Oóooh, plácni mě po prdeli a říkej mi Lízinko" tu nejsou nějak samoúčelně, nýbrž se k životu stalkerů v Zóně a komunikaci mezi nimi hodí. Ostatně poslechněte si třináct jinde dosud neslyšených ukázek sami - download balíčku (13 MB, formát WAV).

"Dabing jako takový probíhal vcelku normálně, akorát byl trošku náročnější na zpracování, protože na většině souborů je aplikován nějaký efekt, jako vysílačka, amplion či PDA," uvedl lokalizační manažer CD Projektu Pavel Mondschein. Dále doplnil, že stejně jako v původním Stalkerovi, i v Clear Sky budou vedlejší dialogy v ruštině, což se má týkat všech jazykových verzí.

Ve studiu Fontána český dabing natočili Martin Stránský (jeho hlas vám asi bude povědomý ze seriálu Dr.House či nedávných českých verzí her Assassins Creed a Alone in the Dark :), Zbyšek Horák, Zdeněk Hess, Radek Hoppe, Bohdan Tůma, Rudolf Kubík, Dostál František, Král Ludvík, Tesař Pavel, Pavel Pípal, Miluše Bittnerová, Pavel Vondra a Jan Nedvěd. Celkově natočili přes tři hodiny mluveného slova, které bude ve hře rozprostřeno do 3000 souborů.

Stalker Clear Sky zítra přichází na světový trh a v ČR vyjde v polovině září za 899 Kč. CD Projekt nedávno oznámil, že vedle jiných bonusů (mapa Zóny, 4 barevné samolepky jednotlivých frakcí a tlustý manuál s 56 stranami) v balení najdete také soundtrack, který obsahuje 12 skladeb a ve světě je dostupný jen ve sběratelské edici - více o hře v GC dojmech a předešlém zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Shrnutí recenzí Stalker Clear Sky v papírácích  [3.9.2008 12:12 - jd]
Plynová maska ke Stalker Clear Sky  [23.8.2008 10:10 - silk]
Úvodních 25 minut hraní STALKER Clear Sky  [12.7.2008 18:18 - levis]
Poběží vám STALKER Clear Sky?  [7.7.2008 18:18 - levis]

zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.