zavřít

Ukradená identita Max Payne

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Bývalý profesionální zápasník Maxx Payne žaluje čtveřici společností Rockstar Games, 3D Realms, Remedy a Gathering of Developers za neoprávněné využití jeho jména a 'identity' při tvorbě stejnojmenného titulu, vydaného v létě 2001 (recenze 95%).

Někdejší šampion ve wrestlingu se ve skutečnosti jmenuje Darryl Peterson, ovšem jako Maxx Payne se na scéně poprvé objevil již v roce 1988. Kromě toho používal i jména jako Maximum Payne, Max Pain nebo (nejkouzelnější) Lucifer Payne. Vidíte tu podobu na obrázku vpravo? ;)

Nyní žije se svoji rodinou poklidným životem v Utahu a po tvůrcích oblíbené third-person akce požaduje za prezentaci jména Max Payne jako symbolu násilí rovných 10 milionů dolarů. Mluvčí Take Two, mateřské společnosti Rockstaru i GoD, odmítl situaci komentovat. Já si dovolím jen dodat, že si Maxx své údajné újmy všiml skutečně brzy. Možná ale jen někde zahlédl upoutávku na pokračování Max Payne 2, které by se mělo objevit již letos v listopadu.

zdroj: GameSpot, Yahoo

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.