zavřít

Tvůrce The Binding of Isaac a Super Meat Boye ještě letos vydá novou hru

Windows Switch iOS

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Málokdo by čekal, že příští projekt Eda McMillena, tvůrce geniálního a prapodivného The Binding of Isaac, bude obyčejný. A on taky obyčejný není, i když v úplném základu se jedná o prosté, stokrát ohrané spojování čtyř symbolů. Ale už jen unikátní grafika by The Legend of Bum-bo dokázala oddělit od plev, a to ji podporuje ještě příběh, RPG prvky a tahový soubojový systém, který je složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Všechno bude stejně jako v Isaacovi náhodně generované ve jménu absolutní znovuhratelnosti, ale tentokrát si místo hektického mlácení do klávesnice v klídku zapřemýšlíte nad tím, jak vyváznout z podzemí živí. Hrajete za titulní stvoření jménem Bum-bo, které hledá svou ztracenou minci, jenže její zloděj je bohužel chráněn obří armádou nestvůr. Inu, pro Bum-ba ozbrojeného pytlem s odpadky žádný problém.

Nový trailer dost jasně předvádí, jak budou souboje fungovat. Propojíte symboly, vyberete jedno z bizarních kouzel, kterými hrdina disponuje, nebo vytasíte pohanský glyf, a budete doufat, že nepřátelé padnou k zemi dřív než vy. Odměnou vám budou zlaťáčky, které následně můžete prohazardovat v kasinu.

McMillen, který kromě Isaaca stojí ještě za skvělou plošinovkou Super Meat Boy, už prý hru skoro dokončil, a tak počítejte s letošním datem vydání pro PC a mobilní zařízení. Chystá se i verze pro Switch, ale ta potrvá trošku déle a měla by vyjít až příští rok. Není se čemu divit, protože McMillen má plné ruce práce – kromě Bum-ba se ještě pokouší oživit svůj taktéž řádně podivný kočičí experiment Mew-Genics.

Tagy: akční RPG puzzle adventura

Zdroje: tisková zpráva, Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.