Team Factor preview
zdroj: Tisková zpráva

Team Factor preview

15. 2. 2001 14:45 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Pokud byste se podívali do našeho archivu novinek, moc kladných zmínek o chystané multiplayerové hře Team Factor od českých 7FX byste tam nenašli.

Přestože jsme vždy uvedli, že jsme hru Team Factor neměli šanci vidět na vlastní oči (a už ji asi také před vydáním nikdy neuvidíme :), dnešní preview Team Factoru na BonusWebu naše názory vytvořené podle všech dostupných informací a screenshotů jen potvrzuje. I když to pak jeden z autorů hry v diskusi částečně dementoval, patří mezi zarážející skutečnosti hlavně to, že tvůrci Team Factoru jsou údajně se současným vzhledem hry víceméně spokojeni. Nepotěší ani skutečnost, že podle BW nyní hra běhá poměrně pomalu a to ještě engine neobsahuje všechny vlastnosti, které by měl ve finále mít:

Tímto se tedy plynule dostávám k enginu, který ještě není ani zdaleka hotov, ale který považuji za velkou slabinu Team Factoru. Předpokládám, že kdyby si 7FX koupili licenci na jiný engine, hra by se sice prodražila, ale vypadala by mnohem lépe, navíc by nemuseli chodit příliš daleko, v České republice existuje LS3D od Illusion Softworks, který by nároky kladené vývojáři Team Factoru jistě zvládal a to mnohem rychleji. Hra totiž v současné době neběží nijak rychle (minulý týden to bylo 20 fps při 8mi tisících polygonech, přičemž toto číslo již dnes nemusí být aktuální, neboť 7FX jsou si vědomi toho, že zde je tlačí bota a snaží se urychlovat, seč jim síly stačí), respektive v této chvíli nehratelně pomalu a když si představíme, že s umělou inteligencí by se všechno ještě zpomalilo, je jasné, že LightForce (jméno teamfactoráckého enginu) rozhodně nepatří ke špičce.

Ovšem nic není úplně ztracené a vývojáři ze 7FX mají ještě dostatek času hru podstatně vylepšit, v čemž jim samozřejmě držíme palce. Zajímají-li vás nějaké detaily o Team Factoru a chcete se na ně zeptat přímo Pavla Šinagla, jednoho z tvůrců hry, máte šanci dnes večer v BW chatu. Obrázek zdroj: Tisková zpráva

jd

Nejnovější články