zavřít

Sunset Rangers vypadá jako Rust zasazený do prostředí Divokého západu

Windows

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Konečně jsme se dočkali doby, kdy se začíná objevovat čím dál tím víc her s kovboji v hlavních rolích. Dříve jsme si museli vystačit jen s Red Dead Redemption a sérií Call of Juarez. Zatímco čtyřdílná střílečka od Techland nemá oficiálního nástupce, pokračování pecky od Rockstar je každým dnem blíž našim konzolím. Vedle něj stojí MMO Wild West Online, které si někteří důvěřivci již mohli vyzkoušet v alfě a také Sunset Rangers, u které vás možná překvapí volba sandboxového survival sandboxu ve stylu Rust a Conan Exiles.

Sunset Rangers je totiž v prvé řadě survival v otevřeném náhodně vygenerovaném světě. Stejně jako ve zmíněných Rust, Conan Exiles a dalších podobných hrách začínáte s ničím uprostřed ničeho. Můžete se objevit uprostřed vyprahlé pouště, na dně obrovského kaňonu nebo třeba v moři uschlé trávy. Vaše první kroky nevyhnutelně vedou ke craftingu – pokácet stromy, nakutat kamení a třeba i vykopat poklad.

V otevřeném světě samozřejmě nejste sami, ale dělíte se o něj s ostatními hráči na online serverech. S těmi se můžete skamarádit, putovat společně krajinou a třeba i založit osadu a vybudovat pevnost. Ale znáte to, v těchto těžkých dobách nesmíte nikomu věřit ani nos mezi očima. Veřejné online servery jsou ostatně PvP, takže vás asi nikdy nečeká klidné spaní.

Pokud nemáte nervy něco pracně budovat, aby následně kolem projel nějaký hejsek na koni a jen tak pro srandu vás odpráskl, založte si vlastní server a pozvěte na něj důvěryhodné kamarády, se kterými se pokusíte prostě přežít v nehostinném prostředí. Dokud se neukáže jejich pravá stránka…

Přestože je hrozí největší nebezpečí od jiných hráčů, rozpálená pustina skýtá i další nebezpečí. Řeč je o divoké zvěři, obřích červech (kteří trochu kazí dojem z uvěřitelnosti světa), ale trápí vás i hlad, žízeň a tělesná teplota, která by měla zůstávat ve zdravé hladině.

Zároveň si musíte dát pozor na svou karmu, která na základě vašich činů určí, zda jste na straně banditů nebo místního šerifa. Stejně tak se můžete přidat do některé z frakcí a dobrovolně si tak znepřátelit ty ostatní, vybíráte si své zaměření (kovář, civilista, voják…), plníte úkoly pro NPC v různých osadách, nosíte fešné oblečky a ovládáte údajně tisíce zbraní.

Možná vás na Steamu odradí slabé hodnocení, ale berte na vědomí, že zatím hodnotilo jen 56 hráčů a hra je zároveň v early accessu téměř rok. Během této doby nabobtnala a právě v těchto dnech přešla do beta verze. To znamená, že všechny základní mechanismy jsou již hotové a odteď se jediný tvůrce soustředí na implementaci menších objektů, rozšíření možnosti staveb vaší základny, přidání spousty příběhových úkolů, balancování, optimalizaci a feedback.

Sunset Rangers

Sunset Rangers nevypadají vůbec špatně a docela mě láká vyplnit čekání na Red Dead Redemption 2 právě touto hrou, která mi zároveň neudělá vítr v peněžence. Běžně stojí 15 eur, ale momentálně je na ní uvalena slušná 50 % sleva a to už opravdu stojí za úvahu. Pro hraje i fakt, že se cena s blížícím se vydáním bude navyšovat. Kdy ale dojde k opuštění early accessu neví ani sám autor.

Tagy: survival sandbox kooperace střílečka western otevřený svět

Zdroje: Steam

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.