zavřít

Star Wars Galactic Battlegrounds info

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Možná že máte ještě v dobré paměti první a zatím poslední pokus o realtimovou strategii ze světa Star Wars - neblaze proslulý Force Commander.

LucasArts už nechtějí znovu riskovat stejnou blamáž a na strategii Galactic Battleground si pořídili engine od Ensemble Studios, tvůrců známé série Age of Empires. Půjde tak možná dokonce o hru, kterou bychom mohli popsat jako klon Age of Empires - ostatně například Gamespot to ve svém preview řekl natvrdo ( "Galactic Battlegrounds je jednoduše Age of Empires s jednotkami a prostředím ze Star Wars).


Galactic Battlegrounds pokryjí všechny zatím existující díly Star Wars (nesetkáme se tedy s ničím, co by jen připomínalo připravovanou Epizodu II a III) a setkáme se s šesti rasami, Gungany, Wookii, Impériem, Aliancí rebelů, Obchodní federací a Naboo, a stejným počtem kampaní (pro každou rasu jednu). Celkem by se mělo ve hře objevit okolo dvou set jednotek známých ze Star Wars, včetně Jediů (kteří budou navíc různě "upgradovatelní"). V misích by nemělo jít pouze o klasické realtimové schéma stavění-těžení-budování-ničení, LucasArts slibují i několik úkolů, jejichž námětem je alternativa k filmovému scénáři. Za Obchodní federaci tak budete například hledat a ničit Gungany (Anakin Skywalker nezničil bitevní loď). Bojovat se bude ve vesmíru, nad povrchem planet ve vzdušných soubojích, na zemi i pod zemí. Hra se objeví na podzim roku 2001 a vypadá docela nadějně (ale to jsme o Force Commanderovi říkali také).

Ondřej

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.