Spuštěna beta Team Fortress 2
zdroj: Tisková zpráva

Spuštěna beta Team Fortress 2

18. 9. 2007 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Veřejná beta TF2 je na světě a první šťastlivci se předhání v zahlcování diskusí svými postřehy.

Kdo si na Steamu předobjednal HL2: Orange Box (s 10% slevou z $50 dolarů, platební detaily povinné zadat předem, tzn. nelze předobjednat, hrát betu a pak to zrušit), má od dnešního poledne šanci hrát veřejnou beta multiplayerové akce Team Fortress 2.

Valve měli zpočátku problémy s linuxovou verzí a vydali jen Win32 server, následně se dlouho čekalo na odemknutí souboru a ještě po dlouhém dekryptování hra mrzla před spuštěním. Zhruba od jedenácti hodin středoevropského času je ale beta plně funkční a první šťastlivci se již předhání v zahlcování diskusních fór prvními dojmy, videi z hraní či screenshoty:

Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Hráči si TF2 zatím nemohou vynachválit, ať už individuální statistiky v rámci minulý týden spuštěné Steam Community (příklad), doprovodný komentář vývojářů (jako u HL2EP1), seznam Achievements i v rámci PC verze nebo skutečnost, že každý si může do hry nahrát vlastní obrázek.

Obsažený video-tutoriál pro každou mapu (lze přeskočit) nám supluje představení všech šesti map, jak ho již dříve kdosi z Valve nahrál na YouTube: 2Fort, Granary, Dustbowl, Well, Hydro a GravelPit. Jde o černobílé sestříhané nahrávky, bohužel v mimořádně nízké kvalitě, podle všeho úmyslně s cílem přiblížit se kvalitě záběrů bezpečnostních kamer/atmosféře špionážních filmů z 60. let.

Zájemcům o TF2 doporučujeme Bludrovy dojmy z jeho hraní přímo v kancelářích Valve v Seattlu (exkluzivní recenze bude ve SCORE koncem týdne) nebo vůbec první review, dnes uveřejněnou na Eurogameru (9/10). Ten ocenil originální grafiku, snadnou přístupnost hry i flexibilitu tříd a označil dlouhou dobu vývoje za “dobře strávených deset let”. Team Fortress 2 vyjde v Evropě 19. října v rámci HL2 Orange Box za 1299,- Kč od distributora EA Czech.
zdroj: Shacknews, VE3D, GT fóra, GAF fóra, CVG, Gamer a další

levis

Nejnovější články