Rise of Nations: Thrones & Patriots info
zdroj: Archiv

Rise of Nations: Thrones & Patriots info

11. 2. 2004 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jak jistě všichni příznivci Rise of Nations vědí, chystají Big Huge Games a Microsoft pro tuto real-time strategii na letošní rok i první datadisk se jménem Rise of Nations: Thrones & Patriots.

Ten má předně nabídnout hned šest nových hratelných národů, mezi kterými se objeví i dva původní americké kmeny Lakota a Iroquois. Vedle nich tu narazíte ještě na Američany, Holanďany, Peršany a Indy. Každý národ má disponovat novými unikátními jednotkami (celkem 20 pro všechny) a dovednostmi, které prý velice znatelně ovlivní celkové vyvážení, takže i ostřílení hráči budou muset občas své strategie zcela přehodnotit.

Zajímavým rysem bude třeba to, že Peršané nemají mít klasicky jedno, ale hned dvě hlavní města (druhé postavené se automaticky stává i druhým hlavním), což jejich stát učiní ještě rezistentnějším vůči nepříteli (ten musí totiž dobýt obě). Kromě toho budou Peršané operovat s takovými jednotkami jako jsou třeba váleční sloni, kteří se neztratí ani během postupného vývoje a modernizace. Naopak, slon časem poslouží též pro moderně vybavené vojáky, kteří mohou ze hřbetů zvířat střílet i na větší vzdálenosti.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Stejnou možnost, tedy zapojit slony do akcí, dostane i národ Indů, jejichž výhodou má být dále například to, že všechny jejich budovy budou stát hráče po celou dobu hraní stejně (u všech ostatních národů se ceny postupně s početm použití zvyšují). Holanďané se mají zase zaměřovat především na ekonomický růst, spojený tradičně s námořním obchodem. Pro tyto účely u nich budou cenově zvýhodněny poplatky na upgrade lodí a s každou nově postavenou loděnicí získají zadarmo bonus v podobě dvou dalších plavidel.

Při každém dosažení nového věku si bude hráč moci vybrat typ vlády, který bude buď orientován spíš na rozvoj vojenství nebo na rozvoj ekonomiky. Podle své volby získá do státu i tzv. patriota, tedy velice účinnou jednotku, přínášející danému národu vždy nějaké typické výhody a bonusy. Datadisk nabídne čtyři nové kampaně, situované do různých významných období (vláda Alexandra Velikého, napoleonské období, dobývání Nového světa - kolonizace, Studená válka). Třeba kolonizační kampaň si budete moci zahrát za jeden z 12ti nabízených států a pochopitelně podle toho, který zvolíte, obdržíte též sadu příslušných úkolů. Všechny kampaně mají mít otevřený konec, například takovou Studenou válku můžete dovést k míru nebo ke krvavému konfliktu. Jak Microsoft potvrdil, vyjde přídavek Rise of Nations: Thrones & Patriots v dubnu.

kate

Nejnovější články