Riddick: Assault on Dark Athena nepoznáte
zdroj: Archiv

Riddick: Assault on Dark Athena nepoznáte

9. 1. 2009 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Původní hra prý doznala takových změn, že si ji zopáknou i znalci čtyři roky starého originálu. + OBRÁZKY

Zvětšit zdroj: Archiv O remaku střílečky The Chronicles of Riddick: The Assault on Dark Athena se znovu začalo mluvit teprve před pár měsíci. Svého času to totiž opravdu vypadalo, že celý projekt je mrtvý. "A my jsme přitom tiše seděli v kancelářích, pracovali dnem a nocí a velmi nás bavilo, že jsme se nemuseli zdržovat zbytečným ukazováním hry," říkají dnes vývojáři ze Starbreeze.

Co začalo původně jako nefalšovaná předělávka s čtyřhodinovým novým obsahem, to se během času rozrostlo v plnohodnotné jedenáctihodinové pokračování, které přesto zčásti bude stále remakem. Když začnete hrát, v menu dostanete na výběr, jestli začít přímo misemi z Assault on Dark Athena (tedy "čistě" novým obsahem") nebo od samotného začátku, tzn. předělanou kampaní z Escape from Butcher Bay. Jak ale autoři podotýkají, ta doznala takových změn, že ji oproti jejímu čtyři roky starému originálu (90%, recenze) prý poznáte jen stěží.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv

Příjemné je také ujištění, že teprve nedávno potvrzená verze pro PC nebude jen obyčejným konzolovým portem "pro myš a klávesnici", byť co do obsahu budou všechny tři edice identické. Do samotné hry prý jinak velmi často mluví sám Vin Diesel, který má pomáhat s psaním postav, vymýšlením kreativních nápadů, designem hry a spoustou dalších věcí (což je fajn, na druhou stranu to s ohledem na jeho podílení se na The Wheelmanovi vyvolává spíš obavy než nadšení).

A protože již nyní má Assault on Dark Athena prý téměř jistě zaděláno na úspěch, rovnou se také zvažuje, kam se autoři vrhnou po jeho dokončení. Zatím řekli jen tolik, že chtějí zůstat u značky Riddick a tentokrát hráčům naservírovat opravdové a plnohodnotné pokračování, na nějž už také mysleli při psaní příběhu pro Dark Athenu. Jen to zkrátka bude pár let trvat.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena vyjde v březnu 2009 - více v dalších článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Riddick: Assault on Dark Athena zcela ve tmě  [10.12.2008 14:14 - levis]
Trailer z Riddick: Assault on Dark Athena  [3.12.2008 20:20 - jd]
Riddick a Ghostbusters zachráněni  [30.10.2008 12:12 - jd]
zdroj: 1UP & Gamersyde

levis

Nejnovější články