zavřít

Resident Evil 5 kooperativně

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proti hordám zmutovaných zombíků nebudete stát sami. A odkud se ten virus vlastně vzal? + 10 OBRÁZKŮ

Nejnovější pokračování hororové série Resident Evil 5 od Capcomu si bere za cíl ukázat místo, kde zhoubný lidský virus vznikl, a proto vás vezme do nejmenované africké země (už jen kvůli obvinění z rasismu). Oproti čtyřce tu bude zásadní změna, protože když hl. hrdina Chris do vesnice přijde, budou její obyvatelé ještě v pořádku. Jenže vlnou abnormální vulkanické aktivity se brzo začnou dít hrůzné věci a všichni lidé postupně ztratí schopnosti komunikace i přemýšlení, než zcela zmutují v krvežíznivé zombie.

Převratnou novinkou je však fakt, že na davy nepřátel nebudete sami. Dosud jen spekulovaný ženský doprovod (že by Rebecca Chambers?) totiž budete mít po boku velkou část hry a celý příběh tak bude možné hrát kooperativně ve dvou lidech, navíc ve stylu Gears of War, kdy se druhý hráč libovolně připojí a kdykoliv zase odpojí. Když se cesty obou postav rozdělí, budou spolu komunikovat - buďto pomocí telefonu, vysílačky nebo zvláštního Bluetooth mluvítka, které Chris využije i pro koordinaci s agenty BSAA.


Přibude ale rovněž nepřátel. Nejen, že namísto venších skupinek budete tentokrát konfrontování s celými davů zombie (především dík přenesení lokací do rozsáhlých venkovních prostorů), ale rovněž proti vám bude stát dvojice úhlavních nepřátel: sekyrou vyzbrojený Executioner a jeho ještě strašidelnější kolega s motorovou pilou.

Z dalších postav se můžete těšit na Alberta Weskera, Sherry Birkinovou a dost možná i Billyho Coena, který byl v předchozích dílech odeslán do občanské války právě kdesi v Africe. Na lokaci a čase navíc tolik nesejde, protože pro narušení stereotypního designu afrických vesniček vás hra tu a tam provede hratelnými vzpomínkovými sekvencemi (s příznačným grafickým filtrem pro flashbacky) zasazenými do úplně jiného prostředí.

Resident Evil 5 pro X360 a PS3 vyjde podle posledních informací nejpozději do 1. dubna 2009. Za týden budou vypuštěny zbrusu nové záběry z hraní - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: Xbox World 360/Gamesradar

levis

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.