zavřít

Quake Live gratis pro všechny

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dostupnost, hardwarová nenáročnost a recyklovaný koncept Quake III má přitáhnout miliony hráčů.

John Carmack může být průkopníkem nových technologií i vizionářem, ale úspěch dnes již legendárního Quake III bude i do budoucna překonávat jen těžko. Šéf id Software si je toho moc dobře vědom a jednoduchou, ale maximálně chytlavou formuli síťové střílečky hodlá recyklovat v chystané gratis webovce Quake Live (původně oznámená jako Quake Zero). Tu si podobně jako Battlefield Heroes budete moci zahrát zcela zdarma, ale protože poběží přímo v okně webového prohlížeče (s volitelným přepnutím do fullscreenu), bude přístupná i majitelům Maců a díky staré technologii hratelná téměř na kterémkoliv dnešním stroji.


Protože id nejsou příznivci mikroplatebních systémů či v tomto případě jakéhokoliv tahání peněz z hráčů, bude celá hra stát čistě na reklamních bannerech, umístěných na webových stránkách a integrovaných přímo do hry. Sami autoři nemohou zaručit, že to tak zůstane navždy, prý je třeba to nejprve vyzkoušet. Velkým otazníkem jsou rovněž počty hráčů: ačkoliv zpočátku sázeli na nějakých padesát tisíc příznivců, dnes se nebojí tipovat v milionech hráčů - už jen proto, že do betatestu se přihlásilo na sedmdesát tisíc zájemců.

Co se týče samotné hry, najdete v ní jemně upravené levely z původního Quake III Arena s lepším nasvícením a drobnými úpravami. Vedle přepracovaných modelů a několika nových postav se lze těšit také na integrovaný chatovací systém, seznamy spřátelených hráčů a chytré párování. Po prvním spuštění vás hra nechá chvíli zápasit proti botům, načež nějak ohodnotí vaše skilly a podle toho vám bude nabízet příhodné online servery. Tedy tak, abyste nováčci nenarazili na hardcore fanoušky či vytrénované zabijáky a naopak.

Quake Live bude uvolněn pro PC a Mac nejspíš letos v létě, více v předešlém zpravodajství.
zdroj: PC Gamer US

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.