zavřít

První krůčky ve Fallout 3

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V úvodních šesti hodinách potkáte ghouly v podzemi, super mutanty ve Washingtonu DC a komunitu skrývající se v útrobách letadlovky.

Minule jsme si přiblížili, jaké je hraní s dobrou karmou, přičemž na dnešních řádcích si povíme o tom, jak podle kolegů z IGN probíhá prvních šest hodin hraní, již za hranicemi města Megaton. Z minulé věty a ostatně i z perexu je zřejmé, že se zčásti jedná o spoiler, takže zvažte jeho vynechání, nechcete-li se připravit o objevování všeho při vlastním hraní.

První zastávkou ve hře je destinace Tenpenny Tower, komplex luxusních apartmánů pro snoby, kde dostanete za úkol vyčistit podzemí od ghoulů. Sluší se poznamenat, že ghoulové jsou lidé zdeformovaní psychicky i fyzicky radiací, dělící se následně do dvou odlišných kategorií. Ta první se přiblížila divokým zvířatům, co dravě útočí na všechno ve svém okolí. Druhá ovšem v sobě ještě nese zbytky lidskosti a rozumného uvažování, jakkoliv se vzhledově od první kategorie příliš neliší. Takže pokud se v rámci zadaného questu probijete až ke druhé skupině ghoulů a rozhodnete se je ušetřit, budete za svůj postoj odměněni. A to dalšími questy pro splnění, na jejichž konci je údajně hodně zajímavá odměna. Nemluvě o dalším navýšení vaší dobré karmy.


Pak následuje cesta do zničeného města Washington DC, mezi jehož troskami se v ulicích pohybují skutečně nepříjemní nepřátelé, jako super mutanti a podobně přerostlé kreatury. Redaktor IGN se sem dostal po nějakých čtyřech hodinách hraní s vědomím, že zdejší oponenti nereflektují úroveň jeho schopností a dosažený level. Navzdory uvedenému nebylo možné tudy projít ani ne tak z důvodu, že by vybraného soka nakonec nedokázal zlikvidovat, ale díky skutečnosti, že neměl dostatek stimpacků a dalších medikamentů, co by jej dokázaly dostat z vážných zranění způsobených střetem. Mezi ně se počítají také zmrzačení určitých částí těla. K tomu se tu ještě vyskytovali záludní snipeři a nepřehledný terén, který v mnoha případech naštěstí poskytl alternativu projít dál skrze tunely vyraženými pro metro, kde ovšem pro změnu kralují ghoulové.

Poslední zastávkou se stalo Rivet City, které tvoří letadlová loď, v jejíchž útrobách se nachází spousta interesantních věcí. Především početná lidská komunita, dávající na vědomí, že tenhle apokalyptický svět plný ošklivých mutací stále ještě obývají zástupci homo sapiens. Přičemž s jejich přítomností se váže kupř. užitečný trh s nejrůznějším zbožím. S důrazem na slovo nejrůznější, poněvadž k vidění tu bylo i odpalovací zařízení pro atomovku. A pochopitelně také řada questů, kde se dostanete i k zájmu stran znovuzískání Deklarace nezávislosti. Dle nadšení autora IGN by se dalo soudit, že se na nás chystá skutečně mimořádný a dlouhotrvající herní prožitek.

Fallout 3 vyjde 31. října pro PC, PS3 a X360, u nás v české verzi od Cenegy Czech (předobjednat) - více v našem dřívějším zpravodajství.
zdroj: IGN

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.