zavřít

První informace o scrollovací mlátičce Sacred Citadel

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Poměrně zajímavě vyhlížející projekt připravují nepříliš proslulí švédští SouthEnd Interactive.

Sacred Citadel je totiž scrollovací akční mlátičkou ze světa Sacred, která si k svébytnému grafickému provedení (viz obrázky) přibere pár RPG prvků. K dispozici budou čtyři postavy, jako třeba Safiri Warrior, Ancarian Ranger nebo Khukuri Shaman (poslední postava je ještě zahalená tajemstvím), přičemž každá z postav bude mít specifický set vlastností a dvou zbraní, které půjdou měnit. Plus nějaká ta komba a podobné povinnosti.


Takže budete sbírat nové zbraně, zbroj, získávat zkušenosti a levelovat svého bojovníka. Plus samozřejmě zlato, které půjde utrácet u obchodníka ve městě, ať už za vybavení nebo za lektvary. Prozatím to prostě zní jako klasická diablovka, ovšem ve 2D. Ostatně, ne nadarmo po Sacred Citadel přijde Sacred 3, k němuž je děj Citadel předehrou.

Další pozitivní zprávou je fakt, že půjde spojit síly s dvěma dalšími spolubojovníky v drop-in, dropt-out kooperativním multiplayeru. Tady už může hrát velkou roli to, jak profilujete svou postavu, protože by se asi měly, ideálně, v rámci společného boje doplňovat. Ale pořád je to hack and slash titul a ne taktické RPG, takže nebude vadit, když k vám skočí někdo s nevyváženým, ale třeba o to zábavnějším charakterem. Sacred Citadel vyjde letos skrze digitální distribuci na X360, PS3 a PC.

Tagy: akční fantasy 2D diablovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.