zavřít

Protosská návštěva ze StarCraft II

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jim Raynor a jeho posádka míří na starodávnou protosskou planetu, aby odsud vytěžili drahocenný plyn. + OBRÁZKY

První ze tří dílů sci-fi RTS StarCraft II se momentálně nachází ve fázi multiplayerové bety, ale to Blizzardu nijak nebrání v její další propagaci. Na nedávné tiskové konferenci došlo na představení tří nových misí ze singleplayerové části hry, v níž se ujmete lidské rasy.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Hlavní hrdina Jim Raynor, toho času na palubě své lodi Hyperion společně s přáteli Hornerem a Tychusem Findlayem, jsou považováni za zběhy a organizace Terran Dominion na jejich hlavy vypsala odměnu. V první misi loď zamířila k planetě Bel'Shir, kde Protossové před věky ukryli tajemnou plynnou látku jmenem "terrazine gas", ke které se chce - v tomto případě váš nadřízený - Gabriel Tosh za každou cenu dostat, a právě kvůli tomu si vybral vás.

Raynorovy jednotky proto rozbijí kemp na okraji planety a když se dostanete k hraní, už máte k dispozici celou základnu se všemi zásadními stavbami - bohužel zásadní přírodní zdroje, tedy krystaly a plyn Vespene Gas, jsou ovládany Protossy.

Vaším cílem je dopravit jedno nevojenské zařízení SCV (Space Construction Vehicle), které se pochopitelně neumí bránit, aby všech svých sedm komor naplnilo plynem. Vprostřed toho na vás ale samozřejmě udeří Protossové, kteří si svou látku z planety jen tak zadarmo odvézt nenechají.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Problém je v tom, že plyn lze nalézt jen na jednotlivých podzemních gejzírech, k nimž bude muset vaše SCV ujet kolikrát dost značnou vzdálenost - a bránit malé kempy vojáků rozmístěných kolem SCV v různých částech map samozřejmě není nijak lehká záležitost.

StarCraft II pro PC je momentálně ve fázi betatestování, které podle hl. designéra Dustina Browdera pokračuje mnohem lépe, než se dřív očekávalo - zásadní chyby už jsou snad všechny vychytány a momentálně se dolaďuje např. vybalancování hry při soubojích typu Zergové vs. Zergové. Samotná hra prý ještě stále stíhá vydání letos v létě, tvrdí autoři - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Tři videa z bety StarCraft II  [19.2.2010 10:10]
Nový hrdina ze StarCraft II  [24.11.2009 17:17]
Technologické stromy ze StarCraft II  [2.7.2009 10:10]

zdroj: GS

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.