zavřít

Přiblížení akce The Darkness od autorů Riddicka

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kritikou oceněný, veřejností nedoceněný.

zdroj: Archiv

Takový byl Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay od Starbreeze Studios. Ti na „licencované hry“ nezanevřeli a na zimu plánují next-gen akci The Darkness dle stejnojmenného komiksu (vyšel i u nás, více zde, první epizodu, byť v angličtině, si pak můžete přečíst tady), v níž chtějí jak aplikovat to nejlepší z Riddicka, tak přidat nové elementy. Hra by to měla být velmi akční, což potvrzují i dojmy redaktorů IGN, kteří si ji měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži. Vše začalo adrenalinovou honičkou v autě, v níž hráč nejprve zaujímal roli příslovečného slona z porcelánu na zadním sedadle, ale po odpravení jeho „spolujezdce“ se chopil zbraně a odrážel nepřátelské útoky. Po vystoupení z vraku zjistil, že většinu dobu bude svírat dvě věrné pistole, s nimiž zaměřování probíhá, stejně jako s ostatními kvéry, automaticky. Po vstupu do jistého stavebního komplexu znepříjemňovali cestu dělníci, kteří se prý moc vysokou inteligencí nevyznačovali, protože dost často nereagovali na příchod hráče apod., nicméně vývojáři dodali, že na AI se teprve pracuje.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Ke slovu se dostal i poměrně brutální boj tváří v tvář nazvaný "Gun-kata", ne nepodobný třeba tomu z Condemned: Criminal Origins. Protivníka bylo možné nakopnout do kolena a následně mu otevřít lebku výstřelem z pistole. Nebo mu uštědřit pravou zidanovskou hlavičku. Takovým zpestřením budou televize rozmístěné všude možně po úrovních. V nich budou běhat nejen různé filmečky (něco jako v Max Paynovi), ale hráče rovněž budou informovat o dění v jeho oblasti. Třeba když vymydlí nějaký gang, za chvíli uvidí sebe samotného ve zprávách. Podobně jako v Riddickovi nebude vůbec vidět HUD a to dokonce (narozdíl od onoho Riddicka) ani tehdy, když vaše zdraví půjde dolů. Vše budou indikovat vaše démonické schopnosti, jejichž moc pocítí majitelé PS3 a Xboxu 360 v únoru 2007.
zdroj: IGN

moolker

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.