zavřít

Přelet nad Ježíšem v Tom Clancy's H.A.W.X.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mix arkády a simulace od UbiSoftu využije satelitních snímků, díky nimž nebude chybět ani socha z Ria.

Pokud jste si přivykli systému létání jako třeba v posledním Ace Combat 6, zvykat si na ovládání v Tom Clancy's HAWX vám nejspíš zprvu způsobí potíže. Ačkoliv budete moci použít joysticku dodávaného právě s arkádovou akcí od Namco, UbiSoft hodlá hru nabízet také v edici s vlastním ovladačem hře přímo uzpůsobeným.

Největší změnou bude nejspíš zvykání si na systém asistence, který dle dojmů zahraničních redaktorů funguje nejlépe tehdy, když jej během mise ve vhodných chvílích zapínáte (pro přívětivější kameru nebo zacílení protivníkova letounu za pomoci systému ERS) a zase vypínáte, především pro volnost v manévrování a fajnšmekrům jistě potřebný pocit totální volnosti, kdy máte letadlo opravdu plně v rukou.


Tom Clancy's H.A.W.X. záběry z hraní

Někdy si však ani zkušení piloti nebudou vědět rady. Jak chcete ručně zaměřit tank, schovaný za dvojicí mrakodrapů? Než vůbec přijdete na vhodnou dráhu, kudy střelu pustit, ztratíte manévrováním moment překvapení a nejspíš i palebnou pozici. Naopak pokud si zapnete asistenci a systém ERS, ten vás sám navede vysoko do oblak a třeba elegantním obloučkem vás pustí do takového vektoru, že se vám tank na moment ocitne přímo na mušce.

To vše v zatím jediné předváděné misi, kdy se podíváte mezi mraky nad metropoli Rio De Janeiro. Protože autoři využijí skutečných satelitních snímků, bude celý přelet působit maximálně věrohodně, a zblízka uvidíte samozřejmě i slavnou sochu Ježíše s rozpřaženýma rukama. Mezi tím vším vám bude hra permanentně zadávat úkoly, v tomto případě většinou sestávající se ze sestřelování nepřátelských tanků, bombarderů a ještě odrážení náporu stíhaček MIG.

Tom Clancy's H.A.W.X. vyjde letos v září pro PC, Xbox360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:

Vděčná pomoc v Tom Clancy's H.A.W.X.  [27.5.2008 09:09 - levis]
Bojové úkoly z Tom Clancy's H.A.W.X.  [22.5.2008 12:12 - levis]
Těžký život pilota z Tom Clancy's H.A.W.X.  [12.4.2008 12:12 - levis]
Letecký simulátor Tom Clancy's H.A.W.X.  [3.4.2008 02:02 - levis]
Oznámení Tom Clancy's H.A.W.X.  [25.9.2007 20:20 - levis]
zdroj: IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.