zavřít

Poznatky z PC verze Mass Effect

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vyzkoušení bety prokázalo mnohá vylepšení technického rázu i šikovnější udílení příkazů svému týmu.

Verze akčního sci-fi RPG pro osobní počítače bude za čtvrt roku prvním plodem spolupráce Electronic Arts s BioWare, přestože ti, jak se u nich dalo tušit, konverzi svěřili externí firmě Demiurge Studios. Ta není vůbec známá, byť potichu outsourcovala některé vlastnosti např. Brothers in Arms, Bioshocku, MoH: Airborne či Titan Questu. Se svou prací se blíží do finiše a tento týden na GDC ukázala spolehlivě fungující betu Mass Effect na PC. Co se z ní dalo vypozorovat nového (oproti dříve vyřčeným úpravám)?

  • Znatelné zrychlení veškerého loadování, nyní trvajícího jen 1-5 vteřin. Ani jízda výtahem v citadele už tolik nezdržuje.
  • Na první pohled ostřejší grafika, jejíž maximální rozlišení pravděpodobně bude 1920x1200 a už tak často nedocházelo k výpadkům některých textur.
  • Šikovnější řešení spolupráce s parťáky: zatímco v xboxové verzi se dával příkaz platný pro celý tým, na PC lze udílet pokyny každému jednotlivci zvlášť. Přes kruhové menu vyvolatelné kdykoli vyberete, koho chcete poslat na které místo v prostoru apod.
  • Odpovědi v dialozích se naštěstí dají zvolit i myší.
  • Objasněn princip nové dekódovací minihry: namísto mačkání kláves ve správnou chvíli je zde úkolem navigovat malou šipku skrz rotující kruhy až doprostřed obrazovky, aniž byste se s ní dotkli bariér.
  • Klávesové zkratky fungují tak, že F1 - F4 slouží k přepínání zbraní, číslovky 1 - 8 k nastavení speciálních schopností a F6 pro quick-save (+ byl zvýšen počet míst pro uložené pozice).
  • Pozemní vozítko Mako, kterým prozkoumáváte planety, má oproti X360 verzi rozlišené ovládání směru pohybu a ovládání pohledu kamery.
  • PC demo se neplánuje.
Mass Effect s českými titulky od CD Projektu si můžete předobjednat z Xzone za 899 Kč - více v našem předešlém zpravodajství.
zdroj: IGN

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.