Portal 2 pod drobnohledem
zdroj: Tisková zpráva

Portal 2 pod drobnohledem

16. 3. 2010 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Dáte přednost kooperativní kampani s humanoidním robotem nebo staré dobré hrdince Chell?

Nedávno byl oficiálně oznámený Portal 2 a internet už je plný informací z tematického článku v Game Informeru. Pojďme si tedy přiblížit ty nejdůležitější. Narozdíl od prvního dílu bude Portal 2 plnou, samostatnou hrou s rozsáhlou kampaní, na níž pracuje zhruba trojnásobně větší tým než na původní hře. Hlavní změnou bude asi to, že vedle singleplayerové kampaně (která má být stále tím hlavním jádrem hry) bude dvojka oficiálně podporovat i kooperativní tažení, a to online nebo ve splitscreenu. Jeden hráč se tu zhostí role humanoidního robota vyvinutého ze samostřílny a druhý jedné z osobností, odloupnutých od samotné bytosti GlaDOS - půjde tedy o úplně jiný zážitek než v singleplayerové kampani, kde budete ohrát opět za Chell z jedničky.
Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Ve výsledku se kooperativa podepíše nejen na tom, že kolikrát budete řešit puzzly zahrnující použití čtyř portálů najednou, ale často si oba hráči budou muset každý zvolit jinou cestu přes smrtící nástrahy. Hlavní antagonistka GlaDOS navíc samozřejmě bude reflektovat to, že proti ní stojí dva hráči, a pokusí je nejrůznějšími způsoby poštvat proti sobě. I proto budou mít oba hráči možnost si v prostoru nechávat nějakou vizuální nápovědu.

Co se týče již zmiňované sólo kampaně v hlavní roli s Chell, autoři slibují znatelněji rozvinout její vztah s GlaDOS. A protože Portal 2 se bude odehrávat celých sto let po událostech z jedničky, interiéry laboratoří Aperture Science budou podstatně rezavější a rozpadlejší, než jak jste si je minule pamatovali. Interiéry se sice nemají zrovna hemžit novými postavami, ale jedna tu přece bude: totiž počítačové jádro jménem Wheatley čili jakási koule, kterou si Chell přivolá na pomoc a také ji využije k hackování počítačů nebo zdolávání puzzlů.

Portal 2 vyjde letos na podzim pro PC, Xbox 360 a Apple Macintosh - více v našem zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Portal 2 scany  [8.3.2010 14:14 - levis]
Lákání na Portal 2 nebo filmový Half-Life?  [20.3.2009 00:01 - levis]
Portrét hlavního záporňáka Portal 2  [10.6.2008 16:16 - levis]

zdroj: Game Informer & Gamespot

Nejnovější články