Pohled na Metal Gear Solid 4 trailer
zdroj: tisková zpráva

Pohled na Metal Gear Solid 4 trailer

12. 7. 2007 12:12 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Působivé nahlédnutí na Metal Gear Solid 4 skrze dvě hodně akční sekvence v E3 2007 traileru - stahujte v HD kvalitě!

Očekávaná stealth špionážní akce Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots se představila v opravdu působivém traileru na E3. Bohužel na něm nebylo nic vidět z fáze, kdy se hlavního hrdiny Solid Snakea ujmete vy, jakožto hráči, neboli šlo toliko o nehratelné sekvence. Bylo nicméně potvrzeno, že MGS4 zůstává exkluzivním PS3 počinem a na trh se dostane začátkem příštího roku - současně ve všech herních regionech. Kdy se dostaneme k tomu, abychom mohli zhlédnout či si vyzkoušet hratelnou fázi, řečeno nebylo. Což mě osobně poněkud irituje, jakkoliv mám v osobu Hideo Kojimy velkou důvěru.


Metal Gear Solid 4 E3 trailer - HD verze (271 MB, 1280x720) / low-res (31 MB, 480x272)

Výše avizovaný E3 trailer přitom představil dvě zajímavé scény. V té první jsme svědky plochy okupované spoustou vojáků, kteří se vzápětí stanou nechtěnými pokusnými králíky v experimentu, ne nepodobnému FOXDIE "viru", který Snake objevil ve svém těle v dřívějších herních eskapádách. Za čímž stojí Liquid Snake, resp. to, co se stalo spojením paže zabitého Liquida s tělem Revolver Ocelota. Tuhle postavu má nyní Solid Snake za úkol zlikvidovat, leč jeho poslání mu mimo jiné výrazně zkomplikuje onen test, jenž drsným způsobem přemění zúčastněné vojáky na nesmírně agresivní individua, která se nicméně dají snadno ovládat. A eventuálně tak postavit do cesty Snakeovi. Ve shora anoncovaném obrazu, kde došlo k extrémně rychlému "nakažení" všech přítomných, byla přitom k vidění také Meryll a jednotka její osobou vedených ozbrojenců, co však měli stejné příznaky jako ostatní. Jediný Snake byl vůči nim imunní, minimálně v té fázi, že stále dokázal kontrolovat své chování - ale nový FOXDIE vůčihledně i jemu znatelně ubral na síle.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Druhá scéna obsažená v traileru ukazuje vpravdě spektakulární souboj muže proti muži, v němž na jedné straně stojí druhdy (ne)oblíbený Raiden a na druhé Vamp. Oba dva si můžete dobře pamatovat z druhého MGS dílu s podtitulem Sons of Liberty, kde již proti sobě stanuli. Nicméně oproti minulosti se zejména Raiden dočkal výrazného vylepšení svých dispozic, mezi kterými je na předním místě neuvěřitelná rychlost, díky čemuž tenhle střet svou choreografií (a pravidelným efektním zpomalením akce) evokuje taneční vystoupení. Hodně povedené taneční vystoupení. S čistou grafikou a pochopitelně perfektním frameratem v HD rozlišení. Kojima přitom slibuje, že herní pasáže budou stran svého vizuálního ztvárnění ve stejné kvalitě. To jsem tedy zvědav. Možná, že budeme výrazně chytřejší už na blížící se Konami prezentaci…
zdroj: IGN

mart

Nejnovější články