Podrobnosti o PC verzi Final Fantasy XI
zdroj: Archiv

Podrobnosti o PC verzi Final Fantasy XI

27. 6. 2002 10:19 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Hollywoodské kasovní trháky jako Titanic, Star Wars nebo E.T.

se dosud ani na dostřel nepřiblížily komerčnímu úspěchu, který sklízí u publika tituly ságy Final Fantasy společnosti SquareSoft. A protože oznámená betaverze pro PC značí, že japonská továrna na sny nedělá s každým pokračováním takové okolky jako její evropské protějšky, už brzy opět zavítáme do světa mísícího magii s technologií. Tentokrát zní jeho jméno Vana’Diel a po 20 letech míru se tam opět začaly objevovat pekelné stvůry. V tento okamžik vstupujete na scénu vy se svým neohroženým hrdinou, kterého jste si vybrali z šesti ras a přidělili mu jedno z šesti základních povolání – ta se ovšem v průběhu hraní budou všelijak kombinovat a prolínat.
Zvětšit zdroj: Archiv Final Fantasy XI je první hrou v řadě, která bude podporovat multi-player, takže byly logicky posíleny zejména možnosti komunikace. Základem bude používání výrazových ikon jako ve veleúspěšné Phantasy Star Online, ale pokud k Playstation 2 připojíte USB klávesnici, můžete využívat vestavěného chatu. Zde však vaše možnosti nekončí. Autoři mysleli na všechno, takže zde najdete i komunikaci nonverbální (tj. beze slov), realizovanou tradičními příkazy používanými ve hrách typu MUD. A povídat si rozhodně bude o čem, protože herním postavám můžete nabízet připojení k vaší družině, obchodovat s nimi, či si jednoduše opatřovat jídlo a pití, jimiž budete muset bezpodmínečně všechny zásobovat.

Kámen na kameni nezůstal ani ve způsobu boje. Jakmile spatříte potvoru, nejprve si změříte její schopnosti (na což je ve Final Fantasy XI zvláštní funkce) a posléze se na obrazovce otevřou nabídky, které vám umožní ji napadnout. Poté tradičně vybíráte mezi fyzickým útokem, magickým útokem, použitím předmětu apod. Postavy bojují na základě svých schopností – rychlý charakter má frekvenci výpadů vyšší než pomalý apod. I magie doznala změn, dělí se do dvou škol: bílé a černé, přičemž červení kouzelníci mohou užívat obojí. Jediné, co zůstalo zachováno, jsou chocobos, jakási kultovní kombinace pštrosa a kuřete. Ovšem i oni se ve Final Fantasy XI budou dožadovat krmení.

Více se dočtete v rozsáhlém preview na PC.IGN nebo si můžete stáhnout dva trailery z verze hry pro Playstation 2. Hra vyjde pro PC v Japonsku koncem roku, v anglické verzi v Evropě a USA pak zřejmě někdy během roku 2003.

zdroj: PC.IGN

mirek

Nejnovější články