zavřít

Pár slov o střílečce F.E.A.R.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jedním z nejočekávanějších titulů letošního roku bude dozajista nová střílečka tvůrců série No One Lives Forever, společnosti Monolith - F.E.A.R. Vyjít má podle posledních a oficiálně potvrzených informací 7.

června 2005. Na loňské E3 byla k vidění zatím ještě nehratelná ukázka této hry. Výstava CES (Consumer Electronics Show) již byla v tomto ohledu plodnější, neboť si zde zájemci z řad novinářů mohli F.E.A.R. na stánku Microsoftu přímo vyzkoušet. Jedním z těch, kteří neváhali pohlédnout "Strachu" zpříma do očí, byl i redaktor magazínu GameSpot. Jak jsme se dozvěděli z jeho dojmů, šlo o stejnou část hry, která byla představována na E3 2004 (video). Kromě toho, že byla hratelná, toho prý ona dvacetiminutová ukázka od loňského května moc nového neukázala. Otevřela však prostor spoustě otázek, na které nedala odpověď.

Demo, pro jehož hraní měli účastníci prezentace k dispozici cheaty, mělo začít přistáním helikoptéry, která na své palubě nesla skupinu vojáků. O týmovou akci však nejde. Jakmile se totiž pustíte z paluby, vše záleží už jen na vás samotných. Hra pokračovala přes kancelářskou budovu obsazenou nepřáteli. Prvně bylo třeba se dostat přes oddíl maníků, kteří měli evidentně dost velký zájem na to, aby vás sejmuli. Po nich ukázka skrývala překvapení v podobě poněkud zvláštnějších nepřátel, kteří navíc ovládali kamufláž, takže dokázali naprosto splynout s prostředím a stát se tak neviditelnými.

Co se týče zbraní, hráč bude mít k dispozici různé kulomety, automatické zbraně, brokovnice, jakousi paprskovou zbraň pálící dávky po třech, pak nějakou těžkou zbraň z níž vychází po jedné, zato pořádné střele, a ještě cosi jako krátký rychlopalný kanón, jehož střely zanechávaly v okolí důlky. Samozřejmě ve výzbroji nechybí ani nejrůznější typy granátů, ať už obyčejné, tak i lepkavé, s ovládaným odpalováním, atd. Hra ovšem umožňuje vedle soubojů na dálku i souboje přímé, muž proti muži. Ty pak prý probíhají podobně jako v Halo. Jednou z nejhlavnějších funkcí F.E.A.R. je nicméně možnost zpomalení času, asi tak jako v Matrixu. K přepnutí se do zpomaleného módu stačí stisknout klávesu TAB. Prý jde o velmi působivou záležitost, mj. i díky úplně nové technologii, na které je hra postavena.

zdroj: GS

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.