Máte námět či připomínku? Napište nám
Pádnější dopad voleb a rozhodnutí v Mass Effect 3
zdroj: Archiv
Preview

Pádnější dopad voleb a rozhodnutí v Mass Effect 3

25. 7. 2011 16:16 | autor: levis |

Mass Effect 3 hodlá reflektovat dosavadaní kritiku série a nabídnout hráčům četnější a...

Mass Effect 3 hodlá reflektovat dosavadaní kritiku série a nabídnout hráčům četnější a hlavně podstatnější možnost volby. V rozhovoru se serverem Destructoid to prozradil producent hry Casey Hudson. "První díl všechno odstartoval a nakousl linky budoucích příběhů. Druhý díl bylo nejtěžší vyrobit, protože musel pracovat s odkazem prvního dílu i s tím, co ještě hráči netušili," vysvětlil Hudson. "Ve trojce už si s příběhem můžeme dělat, co chceme - a tím chci říct, že i hráč si může se zbytkem příběhu dělat, co chce. Vaše rozhodnutí mají mnohem větší dopad a stejně tak se naplno projeví věci, které jste udělali v dřívějších částech hry."

Počet jednotlivých konců, daný kombinací vašich voleb a toho, kudy se příběh může vydat, bude podle Hudsona tentokrát přímo astronomický. Podle redaktorů Destructoidu, kteří aktuální demo Mass Effectu 3 viděli na výstavě Comic-Conu, se ve hře podstatně zlepšily bojové sekvence: přesněji se míří, zbraně působí variabilněji a víc se liší svoji váhou a zpětnou odezvou.

Na pracovním ponku lze zbraně upravovat, např. když jim přidáte hledáček nebo tlumič. Podobným způsobem lze ovlivnit i stabilitu zbraně nebo její kadenci. Samotný hrdina Shepard se pak umí dokulátet do úkrytu před sprškou nepřátelských kulek a jediným dalším tlačítkem odsud bezpečně přeběhnout do dalšího nejbližšího úkrytu. Větší důraz prý autoři tentokrát kladou i na RPG prvky. Ale o tom se přesvědčíme až příští rok na jaře, kdy ME3 vychází.

Nejnovější články