OverRun mód pro začátečníky - nové video z GoW: Judgment
zdroj: Archiv

OverRun mód pro začátečníky - nové video z GoW: Judgment

15. 7. 2012 12:56 | Preview | autor: Petr Poláček |

Krom příběhové kampaně, která se odehrává 15 let před dobrodružstvím Marcuse Fenixe, a nového hrdiny, blonďáka Damona Bairda, bude nejzajímavější novinkou GoW: Judgment multiplayerový mód OverRun. Letmo byl prezentován už na letošní E3, podrobnější informace však vývojáři z Epicu, respektive People Can Fly vydali až nyní na Comic-Conu ve formě názorného tutoriálového videa, které najdete po rozkliku společně s dalšími záběry ze hry.

Z pěti minut komentovaných záběrů možná budete mít pocit, že OverRun není až zas tak nic nového, ale to je v pořádku. Je zjevné, že vývojáři dali před slepou inovací přednost hratelnosti a vyvážení navzdory tomu, že boj za každou ze stran je logicky zcela odlišný, což platí pro chování jednotlivce, ale i týmovou hru. Zatímco v boji za COG se bude zbytek týmu v prvé řadě přizpůsobovat aktivitám inženýra, který umí pokládat do cesty překážky, při hře za locusty bude podstatné těsné obklíčení nepřítele hned poté, co se podaří inženýrem nastražené pasti a překážky překonat.

Rozložení COG týmu je víceméně klasické, ale s ohledem na to, že v sestavě chybí jakákoli univerzální třída, bude závislost jednoho člena týmu na ostatních větší, než je obvyklé. Inženýr, jak už bylo řečeno, umí stavět opevnění, medik dokáže skrze léčivé granáty uzdravovat i oživovat své kolegy i na kratší vzdálenosti, zatímco skaut, jako jediný, umí vyskočit do speciálních oblastí a rozsévat smrt shora. Navíc dokáže ostatním členům odkrýt ukryté locusty. Zbývá už jenom voják, který je tu od toho, aby střílel a bojoval v první linii, což je jistě záslužné, nicméně jeho význam tvůrci tentokrát povýšili tím, že mu dali schopnost rozhazovat po levelu bedny se střelivem.

Boj za locusty bude zajímavý jednak díky obskurnosti nepřátel, ale hlavně pro nutnost odemykat si za získané expy silnější locustí varianty. Zmínil jsem, že jádrem týmové taktiky při hře za locusty bude s největší pravděpodobností snaha nepřátele zahltit a na videu je to krásně vidět. Ať už budete hrát za kteroukoli z potvor, tak se o samotě možná dostanete někomu z COGu na kobylku, ale v boji na blízko brzy padnete, nebo si třeba voják popoběhne, protože je mrštnější a upižlá vás z menší vzdálenosti.

Když ale s maulerem a jeho rotujícím štítem naběhnete do chumlu nepřátel, chvilenku je držíte na uzdě, než přispěchá vybuchující ticker a nechá hlouček COGu vyletět do vzduchu, tak prostě locustům nemůže nic odolat. A právě v tom tkví kouzlo, které doposud zveřejněné informace o OverRun vyzařují – kouzlo skutečné kooperace v rámci týmu, která je na jakémkoli multiplayeru tím nezábavnějším. Gears of War: Judgment vyjde na X360 v březnu 2013. V USA to bude konkrétně v úterý 19. března na datum vydání pro Evropu ještě čekáme a v Evropě také.

Nejnovější články