zavřít

Odkrytí Alpha Protocol od Obsidian

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Autoři KoTOR 2 a Neverwinter Nights 2 představují špionážní akční RPG podobné bondovkám a Mass Effectu.

Ani v dubnovém čísle amerického časopisu Game Informer nemohlo chybět exkluzivní odhalení. Tentokrát došlo na Alpha Protocol, zbrusu nový projekt vývojářů z Obsidian Entertainment (autorů Knights of the Old Republic II, Neverwinter Nights 2 a Aliens RPG):

  • Moderní špionážní akční RPG viděné z pohledu třetí osoby a inspirované bondovkami nebo filmy s agentem Bournem.
  • Hrdinou nezkušený mladý agent Michael Thorton, který kvůli jedné nepovedené misi div neobrátí svět naruby.
  • Bojový systém jako v Mass Effectu s důrazem na pistole a bondovské smrtící hračky. Ovládací schoéma zase bude kopírovat to z BioShocku.
  • Možnost projít hrou hlučně a s mrtvolami na každém kroku nebo jako pravý agent neviděn a neslyšen.
  • Boje na blízko s hrdinovou reakcí adekvátní vyvinutým skillům z celkových deseti (z toho každý o deseti stupních, pro změnu inspirováno Falloutem).
  • S diktováním konverzačního tónu ostatním postavám a naopak bez možnosti opakovat nevyvedené dialogy podruhé.
  • Několik aktivních misí v různých zemích najednou.
  • Spousta holek a žen, které budete všechny moci svést :)
A proč Alpha Protocol? To je prý termín používaný v případě, kdy agent formálně rozváže spolupráci s rozvědkou a pracuje de facto na vlastní pěst (většinou kvůli nebezpečí odhalení).

Update (15:00): Jak správně podotkli fanoušci na diskusních fórech Obsidianu, jedná se o předem avizovaný projekt s kódovým označením "Project Georgia". A vzhledem k blogu Chrise Avellona, spolumajitele firmy, hra nejspíš poběží na Unreal Engine 3 - na čem jiném by totiž Chris mohl pracovat jako hlavní designér, chystá-li Obsidian pouze Alpha Protocol a Aliens RPG?

Alpha Protocol vydá Sega na jaře 2009 pro PC, X360 a PS3.
zdroj: Game Informer

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.