zavřít

Odhalení Batman Arkham Asylum

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nová hra Eidosu o proslulém Arkhamském ústavu pro choromyslné a s Jokerem ve stylově temných konturách.

V časopisu Game Informer představený Batman z produkce Eidosu poběží na Unreal Engine 3 a nabídne zajímavý pohled na hodně temný a drsný svět Gotham City. Okořeněný propracovaným příběhem, údajně evokujícím v tomto ohledu hodně podařený Bioshock. Samozřejmě, jak již název napovídá, dění se bude točit především okolo proslulého Arkhamského ústavu pro choromyslné a své si k němu řekne jednak známý scénárista Paul Dini (Batman: Animated Series) a dále fůra charakteristických postav z Batman univerza. Na předním místě je přitom Joker, co bude podle všeho hlavní antagonista, ale dojde i na další Batmanovy velké protivníky jako Scarecrow, Penguin, Mr. Freeze, ad. Za tyto figury bude přitom podle všeho možné i hrát, nicméně zatím není zřejmé, kdy a jak (kupř. po dohrání single kampaně?). Určitě potěší, že nový Batman nebude v žádné návaznosti na filmové kapitoly, což by mohlo kvalitu díla výrazně podpořit, stejně jako profesionální dabing (Kevin Conroy a Mark Hamill z výše anoncované kreslené TV série).

Členité a různorodé prostředí Arkhamu budete procházet především z pohledu třetí osoby, během čehož využijete speciální hledí na způsob viděný již v novodobé sérii Metroid Prime. Díky čemuž se vám všechny důležité objekty a věci, jež střetnete, automaticky uloží do databáze. Pochopitelně jako Batman tady máte disponovat spoustou šikovných hi-tech udělátek, jako je forenzní přístroj umožňující snímat otisky prstů jasně tak naznačující, že Batmanova aktivita bude i detektivního rázu. Ostatně k ruce dostane vysílačku, skrze niž bude moci komunikovat s věštkyní jménem Barbara Gordon, což mi připomíná, že důležitou roli tady sehraje i komisař Gordon.

Samozřejmě dojde na bojování s nohsledy zla, kde po vzoru Zeldy budete nuceni využít právě rozličných nástrojů ve vašem inventáři, což může být případ setkání s bossy - jako je ohromný Killer Croc. Nicméně výše avizované speciální vidění vám dále umožní zjistit postavení nepřátel a jejich vybavení i skrze pevné objekty jako jsou zdi a následně tomu zvolit adekvátní strategii.

Klasické půtky tváří v tvář nabídnou jednoduchá, ve smyslu snadno zapamatovatelná komba, to z důvodu, až se k téhle činnosti budete po nějaké době vracet - jak bylo naznačeno, bojování je pouze jednou částí celkové herní náplně, kde na vás čekají také netradiční puzzle. Pro akci se počítá s využitím tří tlačítek, mezi nimiž je možnost omráčení soupeře. A se zkušenostními body, jež lze následně investovat buď do rychlejší pacifikace nepřátel, nebo do upgradu udělátek, kupř. pro následnou možnost vyslat do řad stoupenců zla hned několik batarangů naráz. Mimochodem, let batarangu lze v první perspektivě dále usměrňovat. Nedosti na tom se mluví o stealth módu, kde lze ze zálohy odstraňovat stráže a k vašim obětem následně přilákávat pozornost dalších protivníků. Nový Batman má být velice stylové dobrodružství, mluví se dokonce o ultimátní herní zkušenosti, která by mohla potěšit nejenom skalní fanoušky Temného rytíře!

Batman Arkham Asylum vyjde v roce 2009 pro PC, PS3 a X360.

Update - první obrázky zde.

zdroj: NeoGAF

mart

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.