zavřít

Nulová gravitace v Dead Space

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Při pobytu ve vakuu se změní hratelnost, zejména souboje, čemuž musíte přizpůsobit taktiku. + VIDEO

Možná naposledy před vydánm zhruba za měsíc se obracíme k third-person survival akci Dead Space, k níž se objevily doplňující informace:
  • Opuštěná vesmírná loď coby dějiště hry bude rozdělena na dvanáct částí, které se zpřístupní postupně.
  • Minimálně dvacet procent hry proběhne za nulové gravitace, jíž zažijete jak uvnitř lodi, tak v jejím blízkém okolí, kde si musíte dát pozor na létající kousky asteroidů a své zásoby kyslíku. Přechod do vakua poznáte podle zvuku, barev, plavajících předmětů a toho, že není jasně definováno, kde je vlastně země, čemuž se hned přizpůsobí kamera přetočením např. po přistání na stropě. Změna v hratelnosti spočívá hlavně v jiném průběhu soubojů, nepřátelé mohou zaútočit z kteréhokoli úhlu a pohybují se jinudy než normálně, pro což musíte upravit svou taktiku.

Dead Space dev.diary o nulové gravitaci s novými ukázkami - stažitelná verze (85 MB, HD)
  • Interiéry se sice inspirují klasickým science-fiction, útržky masa na stěnách a všudypřítomnou krví však připomenou spíš Doom 3 nebo filmy Ridleyho Scotta.
  • Barevná paleta bude sice tlumená do odstínů, ale místy přece narazíte na sytou modrou, purporovou nebo neonově oranžovou, které zásadním způsobem ozvlášťní jinak ztemnělé prostory.
  • Intenzivní zážitek hra nabídne i bez přitomnosti filmečků, namísto nichž se kamera sama od sebe občas nakloní nebo vyjede z fixní pozice, aby zdůraznila nějaký podstatný detail.
  • Hra běží na stejném enginu jako Godfather II - původem z jeho prvního dílu, ale 2,5 roku vylepšovaném.

Dead Space (předobjednávka) vyjde nejprve pro Xbox360 a PS3 24. října, verze pro PC bude následovat o týden později a všechny budou lokalizovány do češtiny - více v našich dojmech z E3 a dalších článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Bullet-time a zaseklé dveře v Dead Space  [11.6.2008 18:18 - levis]
Vývojářský deníček k Dead Space  [7.5.2008 15:15 - levis]
Pravá hororová atmosféra Dead Space  [13.3.2008 21:21 - levis]
Strach a hrůza v druhém traileru z Dead Space  [26.2.2008 14:14 - levis]
Masakr zmutované posádky Dead Space  [11.2.2008 14:14 - levis]
zdroj: IGN

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.