zavřít

Nový update přidá do Overwatch server browser a mód Capture the Flag

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Overwatch si v současné době prochází další událostí, tentokrát u příležitosti oslav čínského roku Kohouta. A těsně před jejím koncem tu máme hned dvě oznámení. První se týká již dříve oznámeného server browseru, a druhá módu Capture the Flag.

Většina lidí hraje Overwatch hlavně v módech Quick Play, Competitive a Arcade. I přesto ale existuje nemalé množství hráčů, kteří si chtějí hrát podle vlastních pravidel. Od toho tu byl a stále je Custom Game, a právě chystaný server browser bude jeho pomyslným rozšířením, ve kterém si můžete nastavit svá vlastní pravidla na téměř cokoliv, a vytvořit si tak ve své podstatě vlastní "server".

Lze například zrychlit rakety Pharah, zrušit cooldown na McCreeho kotoul apod. Vyladit půjde téměř cokoliv, a jakmile budete se svým výtvorem spokojení, nastavíte jen podmínky hraní. Zda má být váš "server" jen pro přátele, jen na pozvánky nebo veřejný.

maxresdefault

Server browser samozřejmě ještě není hotový, momentálně se testuje na veřejném testovacím serveru, a i po vydání ho hodlají vývojáři neustále ladit a vylepšovat. Stejně jako všechny ostatní prvky hry. Chybět by ale v novém server browseru neměly ani široké možnosti filtrování, a nově budete v rámci Custom Games dostávat také zkušenosti a Loot Boxy.

Jakkoliv bude server browser příjemnou funkcí jen pro omezené množství hráčů, mohou z něj nakonec těžit všichni. Kdo ví, třeba se díky těm nejpopulárnějším veřejným "serverům" dostanou jejich specifická pravidla i do Arcade ve formě nového Brawlu. Vývojáři se také netají tím, že budou specifická pravidla hráčů bedlivě sledovat, a rádi si z toho vezmou inspiraci, pokud to bude dávat smysl.

A když už jsme u Brawlů, nejde nezmínit Capture the Rooster - unikátní Brawl tvůrci ve hře nechají. Capture the Rooster se přejmenuje na Capture the Flag a najdete ho v Arcade. Nový mód budete moct hrát na stávajících CTR mapách, i na upravených verzích Nepalu, Lijiang Tower, Ilios a Oasis.

Capture the Rooster byl totiž podle dat vývojářů tím zdaleka nejpopulárnějším Brawlem, a tak dává smysl, aby ho ve hře nechali. Navíc sami o módu Capture the Flag mluvili už před lety – jenže, tehdy se spíše zamýšleli nad tím, co s vlajkou ve chvíli, kdy ji sebere například Tracer či Pharah. Tedy hrdinové, kteří se mohou teleportovat či létat.

Vedle server browseru a CtF můžete na veřejném testovacím serveru vyzkoušet také tradiční hromadu menších či větších úprav hrdinů, kdy spousta z nich prošla nemalým množstvím změn, ostatně jako skoro pokaždé. Kompletní seznam všech změn najdete na oficiálním webu hry.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace

Zdroje: Battle.net

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.