Novinky o Hidden & Dangerous 2
zdroj: tisková zpráva

Novinky o Hidden & Dangerous 2

2. 7. 2003 23:23 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

O české taktické akci Hidden & Dangerous 2 nebylo dlouho slyšet, ale poslední dobou se jí světová média věnují čím dál tím častěji.

Hidden & Dangerous 2 zdroj: tisková zpráva Aktuální dojmy z hry se objevily na serverech GameSpot a GamesDomain. Co přináší nového? Předně, oba weby zdůrazňují, že by titul mohl zaujmout příznivce klasických FPS i stratégy. Jak jsme již zmiňovali v preview, namísto jednoduché 2D navigační mapky se ve hře objeví 3D taktická mapa ve stylu real-time strategií. Hlavní roli si ve 23ti misích, rozdělených do 6ti kampaní, opět střihne čtyřčlenná jednotka. Mezi vojáky budete moci podobně jako v jedničce libovolně přepínat, a také volit mezi pohledem z vlastní a třetí osoby.

Na výběr bude ze čtyřiceti druhů osob, pokud nebudete chtít navolit charaktery do jednotky ručně, udělá to za vás hra automaticky. Ovšem pozor - jestliže vám někdo během hraní zemře, už jej nebudete moci nasadit do žádné další mise. Jednoduše prostě zmizí z herního menu. Dalším důvodem, proč své lidi používat opatrně, bude i schopnost všech vojáků zlepšovat si určité dovednosti. Toto zlepšení se s nimi přenáší z mise do mise, takže by byla určitě škoda přijít o přesného vycvičeného snipera a začít trénovat úplně nového. Kromě toho bude mít každá postava dané vlastnosti, jako například kolik unese nebo jak dokáže sprintovat. Dalším výrazným prvkem v H&D2 se opět stane možnost používat vozidla. Víme o džípech, tancích a dokonce sajdkárách, celkově se ve hře objeví asi 25 kousků. Podobně jako v životě a jako ve většině moderních her, bude ve vozidlech místo jak pro řidiče, tak pro dalšího pasažéra/pasažéry. Jeden z vašich mužů tak může řídit, zatímco druhý bude střílet po nepřátelích a podobně.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Ovládání by mělo být poměrně jednoduché, a to nejen s ohledem na řízení vozidel. Své vojáky totiž budete moci v terénu kromě mapy komandovat též pomocí několika jednoduchých příkazů, podobně jako v jedničce ("Stůj!","Pal!","Vpřed!" atd.). GameSpot i GamesDomain se ke hře staví velice optimisticky, skloubení dvou oblíbených žánrů s přídechem RPG a se stále ještě oblíbeným válečným motivem má na Západě rozhodně šanci na úspěch. Jak jej hra využije, zjistíme na podzim tohoto roku, kdy by měl Hidden & Dangerous 2 vyjít.

kate

Nejnovější články