zavřít

Novinky o Hidden & Dangerous 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O české taktické akci Hidden & Dangerous 2 nebylo dlouho slyšet, ale poslední dobou se jí světová média věnují čím dál tím častěji.

Aktuální dojmy z hry se objevily na serverech GameSpot a GamesDomain. Co přináší nového? Předně, oba weby zdůrazňují, že by titul mohl zaujmout příznivce klasických FPS i stratégy. Jak jsme již zmiňovali v preview, namísto jednoduché 2D navigační mapky se ve hře objeví 3D taktická mapa ve stylu real-time strategií. Hlavní roli si ve 23ti misích, rozdělených do 6ti kampaní, opět střihne čtyřčlenná jednotka. Mezi vojáky budete moci podobně jako v jedničce libovolně přepínat, a také volit mezi pohledem z vlastní a třetí osoby.

Na výběr bude ze čtyřiceti druhů osob, pokud nebudete chtít navolit charaktery do jednotky ručně, udělá to za vás hra automaticky. Ovšem pozor - jestliže vám někdo během hraní zemře, už jej nebudete moci nasadit do žádné další mise. Jednoduše prostě zmizí z herního menu. Dalším důvodem, proč své lidi používat opatrně, bude i schopnost všech vojáků zlepšovat si určité dovednosti. Toto zlepšení se s nimi přenáší z mise do mise, takže by byla určitě škoda přijít o přesného vycvičeného snipera a začít trénovat úplně nového. Kromě toho bude mít každá postava dané vlastnosti, jako například kolik unese nebo jak dokáže sprintovat. Dalším výrazným prvkem v H&D2 se opět stane možnost používat vozidla. Víme o džípech, tancích a dokonce sajdkárách, celkově se ve hře objeví asi 25 kousků. Podobně jako v životě a jako ve většině moderních her, bude ve vozidlech místo jak pro řidiče, tak pro dalšího pasažéra/pasažéry. Jeden z vašich mužů tak může řídit, zatímco druhý bude střílet po nepřátelích a podobně.

Ovládání by mělo být poměrně jednoduché, a to nejen s ohledem na řízení vozidel. Své vojáky totiž budete moci v terénu kromě mapy komandovat též pomocí několika jednoduchých příkazů, podobně jako v jedničce ("Stůj!","Pal!","Vpřed!" atd.). GameSpot i GamesDomain se ke hře staví velice optimisticky, skloubení dvou oblíbených žánrů s přídechem RPG a se stále ještě oblíbeným válečným motivem má na Západě rozhodně šanci na úspěch. Jak jej hra využije, zjistíme na podzim tohoto roku, kdy by měl Hidden & Dangerous 2 vyjít.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.