zavřít

Ninja Theory vydají Hellblade vedle PS4 i na PC

PlayStation 4 Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vývojáři ze studia Ninja Theory prostřednictvím PC Gameru oznámili, že jejich připravovaná příběhová akce Hellblade vyjde i na PC. Hru loni oznámili během Gamescomu na tiskové konferenci Sony a exkluzivita pro PlayStation 4 pořád zůstává. Jde však pouze o exkluzivitu časovou. Dříve či později se hry dočkáme na PC a kdo ví, možná i dalších platformách.

PC verze by navíc neměla být jen chudým příbuzným PS4 verze. Hellblade by mohla na PC podporovat 4K rozlišení a vytváření modifikací. Zatím jde jen o přání a nápady vývojářů a ne oznámení, ale pokud budou mít tvůrci čas a prostředky, mohli bychom se obojího dočkat. A když ne rovnou při vydání PC verze hry, tak třeba nějakou dobu poté formou updatu.

"Myslím, že PC nám nabízí úroveň svobody, jakou jsme nikdy předtím neměli. Konzole se snaží s PC držet krok, ale myslím si, že jsou roky za tím, co dělá Steam a jemu podobní. Kdybychom teď chtěli udělat otevřenou betu, tak by to pro nás bylo na konzolích trochu složitější. Testovat hraní je pro nás důležitá věc. Možnost, aby si hráči vyzkoušeli rozpracovanou hru a poskytli nám feedback, na jehož základě bychom mohli hru vylepšit, je pro nás naprosto zásadní," řekl pro PC Gamer kreativní šéf studia Tameem Antoniades.

Vývojáři by se prý rádi o nějakou tu betu nebo její ekvivalent pokusili i v minulosti, kdyby jim to dovolil vydavatel. Bohužel v posledních letech pracovali na konzolových hrách pod velkými vydavateli, kteří dle jejich slov nemají pro takto otevřený přístup k vývoji příliš pochopení.

Ať už z Hellblade vyleze cokoliv, dočkáme se pravděpodobně i poctivého PC portu. Ninja Theory přitom ze samotné hry ještě nic moc neukázali. Nicméně jejich předchozí projekty (Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West, DMC - Devil May Cry) v nás pochyby ve schopnosti vývojářů rozhodně nevyvolávají. Naopak. A fajnových příběhových third person akcí není na trhu zrovna přehršel, takže by si Hellblade své místo najít mohl.

Tagy: akční fantasy 3rd person third person

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.