zavřít

Nejnápaditější levely pro LittleBigPlanet

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vybíráme úrovně vytvořené samotnými hráči betatestu, včetně odlehčené simulace pohlavního styku. VIDEA

LittleBigPlanet bude bez debat pozoruhodná hra, jednoduchá ve svém základě a přece tak komplexní v možnostech. Nápad nechat vytvářet vlastní levely samotné hráče sice není nejmladší, jako by ale celou tu dobu čekal jen na LBP, aby ho zrealizoval v plné šíři. Už jen nedávno spuštěný betatest ukázal, že během několika dnů dokáže relativně malý počet hráčů vytvořit desítky a stovky zajímavých prostředí. Ty nejzajímavější zde musíme zmínit.

A nelze začít jinak, než s Dino Landem. To, jak tvorba prostředí a zařízení v nich funguje, jsme si řekli již v nedávných dojmech, co kdybyste však místo autíček a letadel začali vytvářet stroje v podobě dinosaurů? Jak to vypadá, zjistíte, až na vás v Dino Land vypadne obrovská loutka pterodaktyla. A co teprve když talentovaní jedinci sestaví obrovského draka?


LBP - rozpohybovaný drak

Zběsilá horská dráha v Rollercoaster si zase přímo říká o prodloužení, neboť tuto adrenalinovou jízdu je zábava jen sledovat.


LBP - horská dráha

Souboj dvou velkých konzolových rivalů se dostal i do LBP. Level Red Rings of Burninating vás vyhodí přímo z PS3 konzole a od té chvíle vás nechá probojovat si cestu plnou zákeřných Xbox360 součástek...


LBP - red ring

Chtěli jste se stát kosmonautem a nechat se odpálit na Měsíc? Level Houston, We Have a Problem vám to umožní.


LBP - Houston, we have a problem

Jak vypadá v LBP takový strašidelný dům, můžete vidět v Hollow Bastion. Soutěž nejujetějších nápadů ovšem vyhrál Little Big Penis, který odlehčenou formou simuluje pohlavní styk. Řekněte mi, koho tohle mohlo napadnout... :-)


LBP - simulace pohlavního styku

Hráči ale dali vzniknout i mnohý levelům, přetvářejícím LBP do podoby oblíbených her. K dispozici je kupříkladu adventurní LBP: Uncharted anebo Little Big City podle GTA. Zdaleka nejzajímavější je však dle mého názoru Return to Shadow Moses podle hry Metal Gear Solid, který je přeplněný vtípky, narážkami na dílo Hidea Kojimy i známými hláškami ze hry. Výhercem jednodenní soutěže Parson's LittleBigPlanet 24-Hour Game Jam se zase stal LittleBigColossus podle Shadow of the Colossus.

Pakliže jste sami nalezli další zajímavé ukázky vytvořených levelů, neváhejte je zveřejnit v diskuzi. Úplně všechny levely vytvořené v betatestu jinak budou převedeny i do plné verze, ujistila po dřívějších protichůdných vyjádřeních Sony. LittleBigPlanet vyjde pro PS3 již 24.října tohoto roku – více v našich dojmech a předchozím zpravodajství.
zdroj: Wired.com, Youtube a další

campercz

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.