zavřít

Nálož nových informací o Resident Evil 5

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Příběh vysvětlí, kdo je opravdu hrdina Chris Redfield a jak strávil uplynulých deset let od čtyřky.

Nadcházející číslo časopisu EGM věnovalo prostor pro hororovou akci Resident Evil 5 a ještě, než se časopis se svým pětistránkovým speciálem stihl dostat na pulty, internet už zná jeho obsah. Díky redaktorům konkurenčního Playstation magazínu, kteří vše zkontrolovali proti vlastnímu, dosud nepublikovanému článku, je navíc jisté, že informace jsou pravdivé:
  • Velká, ne-li dominantní část děje bude vyprávěna v nehratelných vzpomínkách hrdinů, tj. flashbacích.
  • Příběh mimoděk vysvětlí, kdo je opravdu hl. hrdina Chris Redfield a jak strávil uplynulých deset let od minulého dílu, nemluvě o připomenutí jeho založení jednotek BSAA po incidentu v Raccoon City. Hlavní rozhodnutí sice bere z Washingtonu, jinak má ale BSAA pobočky po celém světě, např. tu západoafrickou povede druhá hrdinka Sheva Alomarová. Hlavní rozhodnutí ale přichází z Washingtonu. Zbraně pak hrdinům pašuje bývalá členka týmu Kralin, v době epidemie snažící se opustit město.
  • Infikovaná vesnice bude mít svého vůdce, toho chlápka s megafonem z traileru, údajně největšího boháče v celém kraji a mj. toho, kdo financuje všechny konstrukce.
  • Z postav se ve hře Albert Wesker objeví jen minimálně, Sherry Birkinová trochu častěji, potvrzena je i přítomnost Excelly Gionne, naopak vůbec nedojde na Jill, Barryho, Claire, Billyho ani Leona.

sada obrázků z veletrhu GC '2008
  • Setkání Chrise s Shevou předejde ještě celá hodina sólo hraní.
  • Vztah mezi oběma hrdiny, Chrisem a Shevou, bude během hraní nabývat různých podob. A pakliže jeden ze dvou hrdinů zemře, hra údajně skončí.
  • Těšit se můžete na celých třicet zbraní, z toho deset pro Shevu a dvacet pro Chrise, mezi něž se počítá i motorová pila, získaná až v souboji s Moresem.
  • Celkem by vám hraní mělo zabrat patnáct hodin a samotné filmečky jen celých osm (tzn. celkem snad třiadvacet, byť to není potvrzené).
  • Autoři tentokrát zcela vypustili přeludy z horka/fata morgany, jsou ale stále přesvědčeni, že jejich hra bude vypadat nejlépe ze všech, co vyjdou příští rok.
Resident Evil 5 vyjde na jaře pro Xbox360 a PS3, předobjednávejte zde - více v dojmech z E3 a dalším zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Brilantní trailer z Resident Evil 5  [15.7.2008 13:13 - levis]
Dojmy z prezentace Resident Evil 5  [4.6.2008 22:22 - mart]
Dvouminutový trailer z Resident Evil 5  [31.5.2008 10:10 - levis]
zdroj: EGM, Gameplayer & OPM UK

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.