Na novém MMO ze Středozemě pracuje Amazon, ale propojení se seriálem nečekejte
zdroj: Archiv

Na novém MMO ze Středozemě pracuje Amazon, ale propojení se seriálem nečekejte

11. 7. 2019 11:30 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Pán prstenů už je zase cool (ha, jako by snad někdy cool být přestal!). Loni v září jsme se dozvěděli o chystaném MMORPG ze Středozemě, který připravuje hongkongský vydavatel Leyou Technologies, stojící například za Warframe, a teď se z milosti velikého Manwëho dovídáme další detaily. Ten nejdůležitější? Partnerem ve vývoji je megakorporace Amazon, jejíž tým bude zatím nepojmenovanou hru vyvíjet.

Na Pánovi prstenů má pracovat stejné interní studio Amazonu, které momentálně dělá na jiném MMORPG New World. Tým obsahuje veterány z projektů jako Everquest, World of Warcraft nebo Destiny. Na hře by navíc mělo spolupracovat i studio Athlon, které jsme ještě loni považovali za hlavní autory.

Když se do všeho vložil Amazon, nabízí se samozřejmě očividná otázka: Nebude mít náhodou hra něco společného s chystaným seriálem? Amazon odpovídá, že ne. Jde o separátní projekty, které spolu nemají žádný vztah.

Z nového vyjádření vyplývá, že hra vychází konkrétně z knižní trilogie. Takže žádná inspirace Jacksonovými filmy, jak jsem minulý rok předpovídal. Do Malbetha Věštce mám daleko.

Otázka je, kdy a kde se nové MMO bude odehrávat. Původní zpráva z minulého roku hovořila o dosud neviděných dobrodružstvích odehrávajících se někdy před dějem samotného Pána prstenů. Na základě téhle formulace se mi nezdá pravděpodobné, že by spolu seriál a hra sdílely byť jen éru – seriál se odehrává ve Druhém věku Ardy, hra prozatím vypadá výrazně víc navázaná na události v knížkách.

Je možné, že se chystá velice přímá konkurence MMORPG The Lord of the Rings Online. To se odehrává paralelně s událostmi knižní trilogie (nová hra by jim mohla těsně předcházet), taktéž využívá knižní, nikoli filmovou licenci, taktéž je free-to-play. Ale je stařičké, takže je otázka, nakolik se tu dá mluvit o konkurenci ve srovnání s pravděpodobně extrémně vysokorozpočtovým projektem, který lze čekat až na příští generaci konzolí.

Až k vydání na PC a konzole konečně dojde, a vzhledem k tomu, že hra zatím nemá ani jméno, ho vskutku neočekávejte brzy, Amazon a Leyou si rozdělí vydavatelské povinnosti – první se postará o celý svět kromě Číny, ten druhý právě o tu Čínu.

Dalším rozměrem spolupráce je samotný vývoj hry, pro nějž by měl Amazon poskytnout „herní technologii a talentované vývojáře MMO“, zatímco Leyou přispěje „expertizou v designování free-to-play her a provozování her jako služeb“.

Renesanci herních projektů ze Středozemě podtrhuje i The Lord of the Rings: Gollum. I tahle hra od Daedalicu je v raném stadiu vývoje, takže můžete s kamarády začít uzavírat sázky, co vyjde dřív. A obrňte se trpělivostí jak Bilbo mithrilovým kabátkem, protože ani jedno z toho nebude brzo.

Aspoň si v pondělí přijďte spravit náladu u videa The Lord of the Rings: Living Card Game.

Nejnovější články