Na lovu lidí v Gun Loco
zdroj: tisková zpráva

Na lovu lidí v Gun Loco

24. 9. 2010 18:18 | Preview | autor: levis |

Square Enix se sice v posledních letech snaží cílit své tituly také na Američany a Evropany, těžiště jejich fanoušků nicméně dál zůstává v Japonsku a tak nemohl titul jako nedávno oznámené Gun Loco chybět na TGS 2010.

Dle prvních dojmů ze zahraničí je to záležitost spíš pro hardcore publikum, však posuďte sami: z pohledu třetí osoby tu společně zápasí hnusní, hororoví záporňáci a vedou ostré, nekompromisní přestřelky nebo se brutálně vraždí na blízko. Poslední vývojářské demo se odehrávalo kdesi ve městě, ve stínu obrovitých mrakodrapů a silnic zabarikádovaných a hlídaných spodinou společnosti. Hráč přiběhl z jedné postranní uličky společně se skupinkou počítačem ovládaných gangsterů, kteří byli pro tuto příležitost oblečeni do králičích kostýmků, komplet i s oušky a ocáskem - jeden ze stovek různých hadrů, které si ve hře budete moci obléknout.

Většina akce se točila okolo krytí za překážkami, míření nebo házení granátů, zatímco se hráčův tým snažil dostat k naznačenému waypointu. V levé spodní části obrazovky vám k tomu odtikává předem stanovený čas a počet hvězdiček přímo nad ním ukazuje, nakolik je vaše mise zatím divácky poutavá: čím víc prolijete krve a čím vynalézavější při tom budete, tím samozřejmě lépe.

Leccos o schopnostech vaší postavy naznačí už možnost sprintovat nebo nekonečně skákat "rybičky" do stran; pár minut s ovladačem v ruce a naučíte se i takové lahůdky, jako je sprint s podklouznutím či přeskočením překážky na konci - tedy zjevná inspirace Mirror's Edge.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

A odsud už je to zase jen krůček k bojové akrobacii: jednou vaše postavička vyskočí do vzduchu a přistane svému protivníkovi botami na obličeji, jindy budete moci nepřítele třeba popadnout, ohnout si ho přes koleno a pokračovat, dokud ho neroztrhnete na dva kusy. Brutalitě se tu zkrátka žádné meze nekladou.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

V samotném závěru předváděčky pak hrdinu a jeho tým čekalo ještě střetnutí s tankem: protože tady obyčejné kulky nepomohly, bylo třeba přivléct několik nebezpečně vyhlížejících rudých barelů, pochopitelně nacpaných trhavinami, a poslat je i s nepřátelským tankem do vzduchu jedinou ránou.

Gun Loco vyjde 27. února pro Xbox 360.

Nejnovější články