Multiplayerové režimy Civilization IV Colonization
zdroj: tisková zpráva

Multiplayerové režimy Civilization IV Colonization

15. 9. 2008 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

V úvodních krůčcích síťové hry za Francouze lépe vyniknou některé ze základních mechanismů hry.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva V našich pozdně srpnových dojmech z hraní remaku legendární tahovky Civilization IV: Colonization jsme se soustředili pouze na sólo část hry, opominout však nelze ani propracovaný multiplayer. Vedle klasické hry po lokální síti a online módů se budete moci připojit na přímou IP adresu, popř. si vyzkoušet mód Hot Seat, kde se jednotliví hráči budou střídat v tazích proti počítači. A opravdovým fajnšmekrům jistě udělá radost hraní přes email. Mimochodem, i ty nejsvižnější duely prý budou po síti trvat bezmála čtyři hodiny. Představte si, že jste jeden takový právě rozehráli.

Jmenujete se Samuela de Champlain a vaším cílem je založit prosperující francouzskou kolonii. V okolí čerstvě postaveného města Quebecu se sice vyskytují kmeny indiánských Cherokee a Arawaků, oba však můžete hned od počátku uplácet dávkami rumu a nářadí, čímž si z potenciálních nepřátel uděláte vlivné spojence. Ostatně, domorodé národy se vůbec nevyplatí podceňovat: byť budou technologicky o mnoho století za vámi, daleko vás převýší v počtu i hrdinství, s jakým se dovedou vrhnout do zdánlivě bezvýchodné války. A pokud začnete stavět zbytečně blízko jejich osadám, snadno se hned od začátku stanete jejich terčem.

Zatímco vesele uplácíte místní indiany, vaši sousedé ale nemarní čas a zvlášť Holanďané se rapidně rozrůstají do všech stran. Riskovat otevřenou válku bude zkraje hry velká neznámá a také neomalenost, ale proč si bokem nenajmout partičku žoldáků, aby přepadávali nizozemské lodě a potají vám sváželi (byť bohatě zdaněné) nakradené zlato?

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Sice si za to možná od protihráčů vysloužíte úšklebky, ale zejména v zápasech o více hráčích si soupeř nikdy nebude jistý, který z jeho zdánlivých kamarádů zrovna parazituje na obchodních lodích. A už jen proto si těžko dovolí otevřeně vyhlásit všem okolním zemím válku.

Konečně, právě v úvodní části hry nejvíc vyniknou ryze francouzské přednosti: především nadmíru produktivní dřevotěžba a stavebnictví, díky nimž francouzské kolonie porostou rychleji než okolní města. Stejně tak rychle založíte farmy a vybudujete důlní zařízení, nemluvě o potřebě jednotlivé body spojit pevnou dálnicí pro rychlejší převoz materiálu. A mimochodem, jednou ze surovin, kterou snadno vyvezete především do Evropy, bude i tehdy čerstvě objevený tabák. Tak hurá do bitvy!

Civilization IV: Colonization vyjde koncem září pro PC (předobjednat) - více v dojmech a našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jak vyhrát v Civilization IV Colonization?  [17.7.2008 16:16 - levis]
Válka o nezávislost v Civilization IV Colonization  [30.6.2008 09:09 - levis]
zdroj: GS

Nejnovější články