zavřít

Mlhoviny a vesmírný prach z Homeworld 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zhruba tak za půl roku se mohou milovníci původní vesmírné real-time strategie Homeworld těšit na její pokračování - Homeworld 2, vznikající v dílnách společnosti Relic Entertainment.

V současné době se tento nový titul nachází ve fázi alpha-testování, kdy se hra optimalizuje a dokončuje se vzhled veškerých jejích částí. Podle vlastních slov vývojářů by měla být Homeworld 2 hotova někdy ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Do té doby samozřejmě mají tvůrci v plánu zahájit také veřejné beta-testování, avšak žádný datum zatím nebyl uveden.

Homeworld 2, jak jsme vás již dříve informovali, nemá přinést nic převratného, tudíž nečekejte žádné velké změny. Naopak to, co lidé na původní hře tolik obdivovali, by chtěli vývojáři dovést do další úrovně a hru tak ještě více rozvinout. Při té příležitosti by se pochopitelně rádi vyhnuli i různým nedostatkům, nebo chcete-li slabším stránkám projektu. Pokud jde o příběh Homeworld 2, navazuje na původní titul, takže se opět setkáte s rasou známou jako Hiigarané a jejich vůdkyní jménem Karan S'Jet. I když se tito vyhnanci opět vrátí na sou rodnou planetu, nebude jejich radost dlouho trvat a budou muset čelit novým hrozbám. Tentokrát to bude hrozba, ovládající starověké síly. Homeworld 2 bude dobrodružstvím mateřské lodi Hiigaranů a její posádky na hrdinné cestě do nejstarší části galaxie, aby se zde postavili tváří tvář svým nepřátelům a hlavně také pravdě o jejich vyhnanství.

Titul vám nabídne dvě zcela unikátní flotily vesmírných lodí. Některé z nich vám možná budou připomínat ty z předchozí hry, ale věřte, že většina jich je nových a žádnou z nich jste ještě nikdy předtím neviděli. koráby Hiigaranů budou dokonce svým způsobem podobné lodím Kushanů z Homeworld (1). Velikost (délka) lodí je různá - pohybuje se od 48 m po 8 km. Každý typ se pochopitelně vyznačuje jinými vlastnostmi, některé jsou velké, silné a těžce ozbrojené, jiné jsou zase svým proporcím rychlejší a manévrovatelnější... Strategie postupu bude pak záviset na vaší volbě prostředků.

Relic Entertainment udělali i několik změn co se týče kamery, která se nyní bude pohybovat tím směrem, který určíte umístěním kurzoru do rohu obrazovky. To v Homeworld (1) chybělo. Úplnou novinkou v HW2 budou mlhoviny, megality, mračna vesmírného prachu, asteroidy a různé trosky. Kromě toho, že to je jistým způsobem zpestření, budou mít tyto částice i strategický význam. Vývojáři také připravují podporu komunity lidí, kteří rádi vytvářejí vlastní modifikace. Chystají se později vydat některé své nástroje např. na tvorbu speciálních efektů.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.