Metal Gear Solid 4 představuje další novinky
zdroj: tisková zpráva

Metal Gear Solid 4 představuje další novinky

25. 10. 2007 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Mezi nové chopnosti hlavního hrdiny patří třeba jednoduchý fígl, jak oklamat stráž na pochůzce.

Již mnohokrát avizovaný špionážní thriller jménem Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, stále cílený toliko na PS3, vsadí nejenom na grafický upgrade, ale též lepší interakci s herním prostředím a jednoduše koncipované ovládání, nabízející přitom však komplexní možnosti, co s hlavním hrdinou ve hře podniknout. Mezi těmi zbrusu novými přibyl způsob předstírání mrtvého. K tomu je jednak zapotřebí ležet na zemi a mít stisknuté tlačítko padu se symbolem trojúhelníku. Bylo by dobré předznamenat, že na tenhle trik stěží skočí někdo, před nímž uvedený akt provedete, stejně jako někdo, kdo se k vám dostane příliš blízko. Zmiňovaný fígl tak najde upotřebení kupř. v postranní uličce, již míjí stráž na mimořádné obchůzce v důsledku spuštěného alarmu.

zdroj: Archiv


Metal Gear Solid 4 E For All gameplay

Odtud už je jenom krůček k další novince, nahrazující radar z minulých dílů. Je to zobrazení speciálního kruhu vůkol vaší postavy, který bude změnou svého tvaru a zabarvení indikovat vzdálenost a směr postavení nepřátel. Uvedené by mělo být mnohem užitečnějším nástrojem než nápady nabízené ve třetím dílu a současně by mělo posloužit ke zvýšení napětí v podobě logické obavy z neznámého. Sem půjde zařadit i garda mimořádných protivníků s unikátními schopnostmi, rekrutujících se z oddílu Beauty and the Beast - Laughing Octopus, Screaming Mantis, Crying Wolf a Raging Raven aneb popravdě bizarních protivníků ženského pohlaví, rozsévajících smrt ve zbroji evokující další Metal Gear prototypy.

Pročež jistě přijde vhod dříve anoncovaná možnost modifikace zde dostupných zbraní, díky čemuž bude téměř každá mít sekundární mód svého využití! Mimochodem, speciální útočné manévry tváří v tvář (CQC) půjdou nyní provádět i s obouruční zbraní, např. útočnou puškou. Zkrátka lze očekávat, že si MGS4 po vzoru třetí kapitoly na PS2 (s podtitulem Subsistence) užijete na mnoho způsobů!
zdroj: GI

mart

Nejnovější články