Metal Gear Solid 4 potkává Assassins Creed
zdroj: Konami

Metal Gear Solid 4 potkává Assassins Creed

3. 4. 2008 11:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Aprílový video žert přímo od UbiSoftu / Konami a zpráva o aktuální kondici Solid Snaka. + PRAŽSKÝ TÝNSKÝ CHRÁM V POKRAČOVÁNÍ?

Patříte-li mezi fanoušky série Metal Gear nebo Assassin's Creed, rozhodně si pusťte speciální videomontáž, kterou Konami připravilo ve spolupráci s UbiSoftem k příležitosti aprílu. Jedni ho označují jako Metal Gear Assassin, druzí za Assassin's Solid: každopádně jde o video z hraní MGS4, akorát se středověkým Altairem v hlavní roli. Jako fór je to výborné a pokud byste snad podobnými vtípky opovrhovali, dvakrát si to rozmyslete: jde totiž o dosud neviděnou lokaci z MGS čtyřky. Navíc v úplném závěru zahlédnete jakési herní ztvárnění Týnského chrámu na pražském Staroměstském náměstí: že by náznak možného dějiště pokračování Assassins Creed?

zdroj: Archiv


Metal Gear Assassin - aprílový žert od Konami & UbiSoftu

Díky celodenní návštěvě francouzských novinářů v tokijském studiu Konami víme o Metal Gear Solid 4 zase trochu víc. Tak předně: všech třiadvacet screenshotů je níže sice zbrusu nových, ale pochází prý ještě z loňského buildu hry. Najdete mezi nimi i několik vytípaných z filmečků, které mají být tentokrát téměř megalomansky dlouhé: jedna konkrétní animace poběží celých třicet minut. Všechy takové scény budou samozřejmě v rámci herního enginu a často je budete moci i ovládat (např. při briefingu v druhé misi měnit úhly pohledu).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Protože jádro hry je de facto hotové, soustředí se vývojáři nyní především na audiovizuální efekty. Jistě potěší různé drobnosti: nad bojištěm tu a tam přelétne hejno ptáků, kabely se houpou ve větru atd. Oproti verzi představené na loňské Tokyo Game Show se znatelně zlepšil framerate a přibylo i efektních výbuchů, které v kombinaci s všudypřítomným kouřem a ohněm ještě zvyšují autentický zážitek válečné vřavy. Francouzům se nezdála akorát synchronizace rtů s mluvenými dialogy, ale Kojima prý osobně slíbil, že na tom jeho tým zapracuje.

K vidění bylo nakonec vidět i několik nových animací: pokud bude Snake zraněn, občas se chytne za krvácející místo (např. rameno) a bude mezi zuby tiše sténat či rovnou nadávat. Rovněž přibylo několik chvatů pro boje na blízko. Mimochodem: z náznaků v textu lze také vyčíst, že v příběhu mají hrát velice podstatnou roli nanopřístroje.

Metal Gear Solid 4 v EU vyjde 12. června pro PS3 - více v předchozím zpravodajství:

Přes sedmdesát zbraní v Metal Gear Solid 4  [12.1.2008 14:14 - levis]
Metal Gear Solid 4 - zbraně a odklad vydání  [31.10.2007 17:17 - mart]
Metal Gear Solid 4 představuje další novinky  [25.10.2007 15:15 - mart]
Jak se hraje Metal Gear Solid 4?  [21.9.2007 16:16 - mart]
Metal Gear Solid 4 trailer: opice, krásky a střelba  [19.9.2007 21:21 - levis]
zdroj: Jeux Video

Nejnovější články